<-

Magazín

Kvalitní spánek je nenahraditelný, vzkazují olympionici z Ria

Už jste si někdy s sebou do práce převáželi matraci? Pravděpodobně ne. Letos se to ale stalo českým olympionikům. Aby si pořádně odpočinuli před výkony, musely pořádné české matrace nahradit brazilské nekvalitní.

Kde se v Brazílii vzaly české matrace

Šéf Českého olympijského výboru Martin Doktor při své návštěvě Ria před začátkem olympiády nevěřil vlastním očím. Zjistil, že v hotelu jsou tenké molitanové matrace, které olympionikům přinesou víc škody než užitku, a rozhodl se tým vybavit vlastními matracemi.

106 českých sportovců tak spí na zdravotních matracích a každý na ní má dokonce napsané své jméno. Obvykle přitom sportovci na závody svoje matrace nevozí, ale brazilské byly v natolik tristním stavu, že čeští olympionici nafasovali nové.

Jak zlepšit spánek: není to žádná věda

Nemusíte zrovna bojovat o olympijské zlato, abyste dokázali ocenit probouzení bez rozlámaných kostí. Inspirujte se sportovci a také si pořiďte novou matraci.

Při výběru zohledněte několik faktorů:

  • typ postavy,
  • výška a váha,
  • zdravotní problémy,
  • fyzická aktivita,
  • alergie.

Jak zjistit, která matrace je ta nejlepší

Při výběru matrace se zamyslete, co od ní očekáváte. Pokud vás trápí noční pocení, oceníte materiály jako studenou pěnu použitou třeba v latexových matracích. Odvádí totiž všechno vlhko z postele a zabraňuje tak i vzniku plísní. Vaše babička zase ocení zdravotní matraci, jaká se používá i v nemocnicích u dlouhodobě nemocných pacientů. Zdravotní matrace brání před proleženinami správným rozložením váhy člověka a zajišťuje potřebnou oporu pro celé tělo.

Tip pro sportovce: nechte se hýčkat speciální matrací

Masážní prvky se vždycky hodí a najdete je na tužší matraci. Pokud chcete zároveň bojovat proti přeležení ramen, zkuste oboustrannou matraci pro sportovce - má totiž obě vlastnosti. Matraci prostě otočíte podle toho, jestli potřebujete regenerovat po aktivním dni nebo co nejvíc zmírnit přeležení ramen či jiných částí těla.

Líbí se vám tento článek? Podělte se s ostatními: