<-

Magazín

Poznejte sílu lucidního snění – 2. díl

V předchozím článku jsme si vysvětlili, co lucidní snění znamená a jaké obrovské výhody představuje. Jak ale vědomého snění dosáhnout? To si vysvětlíme dnes. Čtěte dál!

Trénování a příprava na lucidní snění

1. Automatizujte mysl!

Začněte si všímat nesrovnalostí mezi realitou a tím, o čem se vám zdá. Ukazují hodiny správný čas? Funguje gravitační síla? Pak tedy víte, že přetrváváte v bdělém stavu a začnete si tyto maličkosti vědomě automatizovat. V průběhu snění tak snáze rozpoznáte, zda opravdu spíte či bdíte.

2. Mějte při sobě vědomý předmět kontroly!

Vyberte si věc či nakreslený symbol, který budete mít neustále po ruce. Během dne na zvolený předmět několikrát pohlédněte a položte si otázku: "Jsem vzhůru nebo sním?"

Pravidelným opakování docílíte automatizace zvyku a docílíte toho, že se vám jednou otázka promítne i ve snu. Zodpovězení tak můžete poznat, že jste se ocitli v lucidním snu a můžete si začít vymýšlet a bez omezení snít.

3. Trénujte paměť!

Založte si snový deník a po každém probuzení si sen ihned zapište, abyste ho nezapomněli. Po dalším a dalším přečtení o průběhu snu si perfektně procvičíte paměť.

TIP: Nastavte si budík na brzkou ranní hodinu, zhruba po šesti hodinách spánku. Nejvíce snů totiž probíhá v REM fázi a vy budete mít po okamžitém prouzení mnohem větší šanci, že si sen zapamatujete a stihnete zapsat.

4. Meditujte!

Naprosté uvolnění těla i mysli dovede naprosto úžasným způsobem uklidnit a utišit hlasité myšlenky. Čím větší soustředěnost jen na usínání bez okolních vjemů, tím větší pravděpodobnost, že si přenesete do lucidního snu.

Meditujte přímo v posteli a pohlídejte si, abyste měli naprostý klid a pohodlí. Vykažte z ložnice všechny překážky, které by vás mohly vyrušovat. Hlubokou meditací můžete přejít přímo do lucidního snu.

5. Obrňte se trpělivostí!

Buďte trpěliví! Zvýšení šancí na osvojení praktiky lucidního snění budete mít, když začnete praktikovat všechny výše zmíněné body. Soustřeďte se, vnímejte se a dřív či později si snění dle svého scénáře zajisté užijete.

Líbí se vám tento článek? Podělte se s ostatními: