<- Gelové matrace

Matrace Geltech Ultima

zaruka-8 Záruka na matraci je 8 let.
záruka
vyska-30-2 Výška matrace je 30 cm.
výška matrace
vyska-28 Výška matrace je 28 cm.
výška matrace
vyska-26 Výška matrace je 26 cm.
výška matrace
nosnost-150 Nosnost matrace do 150 kg
nosnost matrace
alergici Matrace je vhodná pro alergiky.
pro alergiky
snimatelny-potah Potah matrace lze bez poškození sejmout.
snímatelný potah
ramenni-kolebka Ramenní kolébka – pro uvolnění ramene při spánku na boku
Ramenní kolébka
gelove-segmenty Matrace Freshgel je opatřena velkými gelovými moduly pro maximální komfort a ortopedičnost. Mají dvě tuhosti.
gelové segmenty
proti-roztocum Proti roztočům
Proti roztočům

Pro koho je matrace Geltech® Ultima vhodná?

Stručně - pro všechny. Ultima je vrcholným dílem konstruktérů matrací a ortopedů. Je to matrace, na níž najdou hluboký a ničím nerušený spánek uživatelé všech tvarů postav, od milovníka tužších matrací až po princeznu na hrášku. Samozřejmě je skvělá pro alergiky a jedince, kteří trpí vysokou potivostí.

Matrace je tzv. „hybridní“ či „fúzní“ matrací. Spojuje více různých technologií a materiálů za účelem dosažení maximálního komfortu. Skladba sendvičového jádra matrace Ultima odpovídá logikou konstrukci kontinentálních postelí. Je tak dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí nejlepší klasické lůžko.

 • OCEAN-GEL Latex - tužší strana. Perforovaná, provětraná vrstva gelového latexu dokresluje komfort gelových segmentů, které jsou skryty ve druhé funkční vrstvě.
 • VISCO měkčí strana s pamětí. Obkreslí Vaše tělo a podrží jej ve správné poloze. Masivní 5 cm vrstva paměťové (visco) pěny má navíc antidekubitní profilaci vyvinutou speciálně pro zdravotní matrace - omezení tlaku je tak dokonalé. Na pochybách Vás nenechá ani spodní vrstva super pružné „padesátikilové“ studené pěny, která skvěle dýchá.
 • Pánevní výztuha. Pod gelovými segmenty je v této části, která je nejvíce zatěžována, zesílena celá konstrukce matrace.
 • Geltech® tužší strana. Gelové segmenty velkého formátu a dvou různých anatomických profilací. Pohodlí, optimální poloha páteře a správné spánkové klima.
 • Ramenní kolébky. Odlehčení ramene. Oceníte při spánku na boku.
 • Tuhost – tužší strana cca 7,5/10
 • Tuhost – měkčí strana cca 6/10
 • Výška matrace (v cm cca): volitelná ve 3 stupních: 30 cm; 28 cm; 26 cm
 • Záruka na jádro matrace: 8 let
 • Maximální doporučená nosnost: do 150 kg; respektive: VISCO strana (30 - 70 kg) / GELTECH® strana (40 - 150 kg)
 • Doporučené uložení: na pevné či mechanicky polohovatelné lamelové rošty, případně pevné laťkové rošty (vše s max. mezerou mezi lamelami/laťkami do 4 cm). Možno uložit také na provětranou pevnou desku.

Gelový index 69

Ultimativní komfort a ortopedické vlastnosti. Gelové segmenty jsou umístěny na tužší straně matrace. Jsou uloženy ve speciální zónové vrstvě studené pěny a kryty vrstvou speciálního gelového latexu „Ocean-Gel latex“, který zajišťuje nejen špičkový komfort, ale také dokresluje nevídané termoregulační schopnosti celé matrace.

Měkčí strana matrace bez gelových segmentů využívá vlastnosti termoaktivní visco pěny, která upravuje tuhost a protitlak dynamicky, dle přijatého tepla a zatížení. Vše je podpořeno prodyšnou a poddajnou studenou pěnou. Ramenní zóny jsou pro maximální odlehčení doplněny pružnou kolébkou uvnitř jádra.

 • Pratelný (60 °C) dvojdílný potah Gel-Touch umocňuje odlehčující efekt, zajišťuje hygienu a snižuje maximální možnou měrou požadavky na údržbu matrace. Je prošívaný, s klimatizačními vrstvami dutých vláken a ventilačním systémem, který pomáhá optimalizovat tělesnou teplotu. Ultima. Tady vzniká pohodlí.
 • STRANA s gelovými segmenty Geltech® ErgoSplit ULTIMATE. Tužší, pružnější strana matrace s velkými čirými gelovými segmenty PURE.
 • STRANA s paměťovou pěnou VISCO. Měkčí strana matrace s masivní 5 cm vrstvou visco pěny GV 50-30 s antidekubitní profilací, jejíž jemný efekt je podpořen super jemnou studenou pěnou HR-XF 50-30.
 • Gelový komfort 10 z 10 (maximální).
 • ERGOSPLIT - Gelové segmenty Geltech® s vlastností rozkládat tlak do jádra matrace a omezit protitlak, vyvíjený matrací na tělo (šetrná péče o klouby, dokonalé spánkové pohodlí). Zajišťuje vhodnost pro různé typy postav. V matraci ULTIMA jsou použity gelové segmenty s dvěma různými anatomickými profilacemi pro jemné doladění komfortu v zónách.
 • Thermo&Air Control - Ventilační systém pomáhající udržet správnou teplotu lůžka a tím i tělesnou termoregulaci (ženy neochlazuje, muže nepřehřívá). V matraci Geltech® ULTIMA je pro nejdokonalejší možnou termoregulaci použit nejen v konstrukci potahu a ve formě teplotně stabilních gelových segmentů Geltech®, ale navíc také jako speciální „Gelový latex“, tedy vrchní vrstva jádra matrace, pod níž jsou schovány gelové segmenty. Gelový latex udržuje správné povrchové teplotní napětí.
 • Flexifoam® HR-XF BIO - Studené pěny s přírodními extrakty pro dokonalou pružnost (HR = High Resilience), vzdušnost a hygienickou čistotu lůžka. Zvýšená pružnost (XF = eXtra Flex) pro snazší změnu poloh při spánku.
 • V matraci ULTIMA jsou použity super-elastické gelové segmenty z čirého gelu. Všechny gelové segmenty mají větší formát, jak v ramenních zónách, tak i v pánevní oblasti s koncentrovaným zatížením.
Líbí se vám tento produkt? Podělte se s ostatními:
Dr. Sleep

Nevíte, kterou matraci si vybrat?

Dr. Sleep a Dr. Spánek Vám pomohou. Na základě vaší výšky, váhy, typu postavy a roštu vybere ty nejvhodnější matrace.

 • App Store
 • Google Play