Co vám prozradí vaše sny? - 1. díl

Téměř každou noc se nám do spánku vkrade nějaký sen. Někdy máme pocit, že trvá sotva minutu, někdy celou věčnost. Hodně záleží na tom, o čem se vám zdá. Nezajímalo vás ale někdy, co sny znamenají? Jak se v nich zrcadlí vaše přítomnost? K interpretaci každého jejich detailu se neobejdete bez snáře. Mnohdy ale postačí znát význam té nejdůležitější události, která se ve snu odehrává. Pojďme se nyní seznámit s prvními pěti nejčastějšími snovými situacemi.

Útěk

Běžíte, co vám síly stačí, protože vás někdo honí? Útěk ve snu představuje problém nebo ohrožení. Možná jste se v životě ocitli v situaci, kdy se zříkáte odpovědnosti za své konání, anebo se snažíte dané situaci cíleně vyhnout. A ve snech vás problém pronásleduje.

Také osoba, která se vás snaží chytit, symbolizuje spojitost s reálnými problémy.. Až vás po probuzení přejdou nepříjemné pocity, pokuste se sen vědomě propojit s realitou a popřemýšlejte o jeho významu. Možná zjistíte, že vás nahání "pouze" o rozhodnutí, které neustále odkládáte.

Pád

Pád spojený s pocitem úzkosti a strachu nejednou ve snu zažila většina z nás. Pád z velké výšky symbolizuje osobní selhání nebo obavy z opuštění. Vypovídá o vás, že nemáte přílišnou kontrolu nad současným životem, nebo vám hrozí ztráta peněz či zaměstnání. Měly byste začít důvěřovat svým schopnostem a nenechat se pohltit negativními myšlenkami.

Stihnete se během pádu něčeho zachytit a zachránit se před neštěstím? V tom případě jste zřejmě na dobré cestě problém vyřešit a blýská se na lepší časy. . Nebo na to jděte ještě jinak, zjistěte si více o lucidním snění a nepříjemný pád proměňte třeba v povznášející létání.

Svatba

Vidíte sebe samu v bílém jako nevěstu? Jestliže vás svatba v dohledné době skutečně čeká, mívá sen doslovný význam. Ovšem nechystáte-li se vdávat, může sen znamenat boj s vaší osobností, přesněji souboj vaší ženské (jin) a mužské (jang) části. Toužíte po harmonii, rovnováze a celistvosti. Jste ochotni a připraveni spojit odlišné principy v jeden celek?

Smrt

Jedny z nejnepříjemnějších a emotivních nočních můr jsou spojeny se smrtí. Její přítomnost ve snu má ale většinou přesně opačný význam. Zdá se vám o vlastní smrti? Připravte se na velké změny a nové začátky! Nevědomky se totiž toužíte zbavit minulosti. Máte skvělou příležitost ukončit své dosavadní zlozvyky nebo napravit špatná rozhodnutí.

Zemřel vám ve snu partner? Sen zde vyjadřuje váš strach z vlastního selhání ve vztahu anebo vyjádření vaší zloby a zlosti na něj v reálném životě. Je jednodušší a bezpečnější nechat partnera odejít ve snu, ale ve skutečnosti to až tak lehké nebude, že? :-)

Tyto noční můry bývají nepříjemné a doprovází je nadměrné pocení, úzkost a narušení kvalitního spánku. Není se čemu divit, tyto typy snů jsou hrůzostrašně "živé" a my potřebujeme nějakou chvíli, abychom své pocity děsu a strachu zpracovali a nechali odeznít.

Vražda

Stali jste se "snovým" vrahem a výčitky vás přepadají ihned po probuzení? Zbytečně! Rychle se jich zbavte, jelikož vaše trestuhodné chování během snění může znamenat, že toužíte zabít nějakou část vaší osobnosti, a zavražděná osoba vám může pomoci k interpretaci dané vlastnosti.

Aby toho na jeden článek nebylo moc, necháme si dalších pět významných snových tématech v příštím díle. Prozatím přejeme vám radostné snění!