Matrace 80x190

Při výběru nové matrace člověk hledá informace většinou na internetu nebo si nechá poradit ve specializované kamenné prodejně. Často přihlíží také k osobním zkušenostem známých a nezávislým testům uživatelů. Toho si byli vědomi členové nezávislé poroty, která prováděla test matrací v lázních Velichovky v roce 2012. Zjišťovali, jak moc jsou pravdivé informace zveřejňované na internetu a zda jsou matrace skutečně tak komfortní, jak uvádí jejich výrobci.

Způsob hodnocení

Porotci zkoumali několik matrací v běžných velikostech 80x 190 cm nebo 90x200 cm v cenové hladině od 6 do 8 tisíc, a to od různých výrobců. Posuzovali způsob jejich doručení a zabalení, uváděné parametry apod. Vliv na různé zdravotní potíže, tuhost a celkový komfort hodnotili lázeňští hosté. Po dobu 5 měsíců byly matrace umístěny přímo v pokojích pro hosty.

Proč Calipo?

Jednoznačným vítězem testu se stala matrace Calipo od známého českého výrobce matrací Tropico. Oproti jiným testovaným matracím vyhovovala všem posuzovaným kritériím. Všechny informace uvedené na internetu souhlasili se skutečností - obě strany byly vyrobeny z paměťové visco pěny s jemným masážním vzorem, každá strana měla jinou tuhost, obě dvě strany obsahovaly 7zónovu profilaci, uvedené zatížení a tuhost odpovídala skutečnosti atd. Podle způsobu opotřebení, které ani po 5 měsících užívání nebylo patrné, usoudili, že pětiletá záruka na jádro matrace plně odpovídá potřebám zatížení. Jediný nedostatek shledávali lázeňští hosté s nižší hmotností u profilace strany HARD. Z počátku je tato tvrdší strana tlačila, protože pár minut trvalo, než se paměťová pěna zahřála. Teprve pak se dostavil kýžený efekt. Z tohoto důvodu preferovali měkčí stranu SOFT. Jinak uváděli, že je matrace nezvykle pohodlná.

Další uživatelské výhody

Pro uživatele má matrace Calipo i další užitečné vlastnosti. Velkou předností je univerzální způsob uložení. Je možné ji uložit na pevný i polohovatelný rošt, lamelový i laťkový. Matrace se vyrábí v obvyklých parametrech 80x190, 90x190, 80x200 či 90x200, což jsou běžně rozšířené rozměry lůžek v českých domácnostech. A pokud by si přece jen někdo nevybral z této nabídky, je možné vyrobit matraci přímo na míru. Lidé, kterým způsobuje vstávání z postele problémy, uvítají komfortní výšku 20 cm. A co je velmi praktické a užitečné, je speciální potah s přírodními extrakty Aloe Vera. Pro pohodlnou manipulaci lze rozdělit na dvě části a prát až na 60°C. Díky těmto praktickým vlastnostem a příznivé ceně lze matraci Calipo doporučit všem uživatelům, kteří si potrpí na dobrý a pohodlný spánek, což potvrdilo i testování v lázních Velichovky.