Podáváme informace o partnerských matracích

Na takzvané partnerské matrace už jste při výběru nových matrací jistě narazili. Proč se jim tak ale říká? Jak se liší od jiných matrací? Proč byste nad jejich koupí měli uvažovat? Nevyjdou mě draho? A hodí se opravdu jen pro partnery? Čtěte dál, dozvíte se odpovědi na všechny otázky.

Vysvětlení principu fungování

Nepleťme si partnerskou matraci s velkou manželskou matrací o rozměru 180x200 cm. Je mezi nimi velký rozdíl.

  • S jednou velkou matrací se v posteli hůře manipuluje, její potah se často nevejde do pračky a jednomu z partnerů přijde neustále moc měkká, druhému moc tvrdá. Na druhou stranu mezi s sebou nemají partneři žádnou mezeru.
  • Partnerské matrace potřebujete do manželské postele dvě. Z každé strany jsou jinak tuhé, což je jejich hlavní specifikum. Rozdělení matrací uprostřed postele nikomu nevadí, protože obě matrace jsou stejně vysoké.

Proč nad koupí partnerské matrace uvažovat? Jednoduše proto, že muži častěji vyhledávají tvrdší spaní, zatímco ženy rády odpočívají na měkkém. Je to dáno fyziologicky, stavbou těla, hmotností i výškou. Rozdílná tuhost zajistí pohodlné spaní oběma partnerům a předejde zbytečným sporům o to, kdo udělá při výběru větší ústupek.

Hodí se jen do manželské postele? Určitě ne! Ocení ji například návštěvy, které u vás čas od času přespí a zvolí si, která strana jim lépe vyhovuje, děti, které v mladším věku preferují měkkou matraci a v pozdějším tužší i lidé, kteří trpí na časté výkyvy tělesné hmotnosti nebo zdravotního stavu.

Nevyjdou dvě malé matrace dráž než jedna velká? Nemusíte se bát, nevyjdou. Všechny partnerské matrace Tropico ve standardních rozměrech na jednolůžko koupíte v akci 1+1 zdarma. Cenově se tak vyrovnají pořízení jedné dvojlůžkové matrace.

Které matrace Tropico jsou partnerské?


V naší nabídce najdete partnerských matrací opravdu hodně, takže si mezi nimi zvládne vybrat opravdu každý. Trochu vám s tím pomůžeme a představíme oblíbené modely.

  • Super FOX

Zaručeným favoritem je matrace Super FOX, vyráběná v 6 různých výškách, s rovnou nebo masážní profilací, z kombinace paměťové/hybridní pružné a studené pěny. Jakými vlastnostmi vás dostane? Výbornou vzdušností, pevností, pružností a odolností, bránění pocitu přeležení, antialergičností a skvělou termoregulací.

  • Amundsen

Pěnová matrace Amundsen je unikátní pro své vlnové jádro napodobující páteř. Kombinací různě tuhých pěn ve vlnách zajišťuje perfektní ortopedické vlastnosti a je jedno, na které straně spíte. Počítat je potřeba s tím, že z obou stran patří mezi tužší matrace.

  • Austin Air

Partnerská může být i taštičková matrace. Přibližně 550 taškových pružin je u matrace Austin Air na měkčí straně podpořeno vrstvou latexu a pružné studené pěny, na tužší straně vrstvou z přírodních kokosových vláken a sendvičem dvou studených pěn. Vyznačuje se vzdušností, odolností a vynikajícími ortopedickými vlastnostmi.

  • Romantika Kašmír

Měkčí strana matrace Romantika Kašmír je jemně masážně profilovaná, tužší strana je podpořena vrstvou z 100% kokosových vláken. Je vyrobena z kombinace pěn Flexifoam® zajišťujících dokonalé ortopedické vlastnosti, elasticitu, vzdušnost a odolnost. Navíc jistě oceníte, že ke každé dostanete jako dárek polštářek z paměťové pěny Lenošek.