Povlaky na polštářky

Tvar a materiál, ze kterého je polštářek vyrobený, nemusí být vždy to nejdůležitější. Jeho kvalitu ovlivňuje i potah, který chrání jeho povrch.

Ne vždy bývá na dotek příjemný, někdy dokonce nejde ani prát. Ovšem to neplatí u polštářků Tropico, které jsou potaženy luxusní látkou Microcare.

V čem je tak výjimečná?

Vnější strana povlaku na polštářek, která se dotýká tváře ležícího člověka, je velmi jemná a hebká. Avšak látka Microcare, ze které je potah vyroben, je u svých uživatelů oblíbená především díky své samočistící schopnosti. Je složena z acetátových vláken, tedy vysoce kvalitní celulózy. Jakmile se dostane do kontaktu s vlhkostí, což při spaní není nic neobvyklého (pot, přirozená vlhkost vzduchu), dojde k chemické reakci. Při ní uvolňuje přirozené desinfekční činidlo – kyslík. Tak dochází k samočištění. V kombinaci s pratelností látky na 60°C jde o unikátní povlak na polštářek vhodný i pro alergické spáče.

Komfortní doplněk – polštář Visco Star

Speciální látka Microcare se používá na potahy matrací i pro povlaky na polštářky. Z nich vyniká anatomický polštář s mimořádným složením Visco Star. Je vyroben z líné pěny, která disponuje znamenitou tvarovou pamětí. Od ležícího člověka přejímá jeho teplo, a podle toho pak upravuje svoji tuhost. Tím získává ideální pružnost potřebnou k uvolnění krční páteře a jejího svalstva. Má tedy výborné ortopedické vlastnosti. Je možné ho získat ve třech různých tuhostech – SOFT (měkký), MEDIUM (střední) a HARD (tvrdý) a dvou šířkách – 60 a 80 cm. Spolu s luxusním povlakem z látky Microcare se tak polštář Visco Star stává komfortním a nezbytným doplňkem každé ložnice.