Velikost matrace ovlivňuje kvalitu spánku. Poradíme vám, jaké rozměry vybrat

Pavlu trápila nespavost, takže si koupila novou kvalitní matraci. Ta měla s jejími potížemi zatočit. I přesto se Pavla po ránu budí bez energie a s bolestmi. Při pořizování nové matrace totiž zapomněla vzít do úvahy i její správné rozměry.

Právě velikost matrace totiž hraje velkou roli v tom, jestli se vyspíte pohodlně. Jenže lidé obvykle velikost matrace nepřizpůsobují své výšce, ale rozměrům postele. A to je chyba. V krátké posteli s nedostatečně dlouhou matrací se totiž dobře nevyspíte nikdy.

Správné rozměry matrace ovlivňuje výška

Jak jsme už naznačili, při nákupu matrace rozhoduje o její délce vaše výška. Matrace by měla být alespoň o 20 centimetrů delší, než jste vy.

Pavla, která měří 178 centimetrů, by proto měla sáhnout po matraci minimálně 200 centimetrů dlouhé.

Doporučená šířka matrace pak činí 90 centimetrů. Pokud pořizujete matraci pro páry , nenechte se zlákat tím, že nepotřebujete tolik místa. Dopřejte si dostatek prostoru na spánek a vždy kupujte dvojmatraci širokou minimálně 180 centimetrů.

Optimální výška matrace je pak od 18 do 20 centimetrů. Přesné číslo závisí na vaší váze. Čím více kilo máte, tím vyšší matraci potřebujete.

Dlouháni ocení matrace na míru

Protože v posteli trávíte přibližně třetinu svého života, vyplatí se do ní investovat. Pokud jste tedy nyní zjistili, že máte malou postel i matraci, doporučujeme vám je vyměnit za větší, které pro vás budou dostačující.

Zoufat nemusíte ani v případě, že jste vyšší a nevystačíte si se standardně prodávanými rozměry postelí a matrací. Jednoduše si je nechte vyrobit na míru.

Pokud hledáte inspiraci v tom, jakou matraci vybrat, podívejte se na naše aktuálně nejprodávanější modely. Pořídíte je za výhodnou cenu a v rozměrech, které si zvolíte.