Blahodárné masážní matrace

Chceme-li dopřát našemu tělu relaxaci po náročném pracovním týdnu, zajdeme si do sauny, vířivky nebo na masáž.

Při problémech s páteří nebo svalstvem je masáž velmi prospěšná. Ovšem někdy bychom ji potřebovali častěji a nezbývá nám na ni čas. Ideálním řešením jsou masážní matrace.

Proč jsou masáže tak prospěšné?

Klasická masáž je nejstarší formou léčby, která se používala již ve starověku. Díky vyvíjenému tlaku na svaly a tkáně dochází ke zmírnění bolesti, zlepšení krevního oběhu, odstranění stresu a napětí. V dnešní době je provádí vyškolení odborníci nebo zdravotníci, dříve obvykle přírodní léčitelé. Masážní salony nabízí nejrůznější druhy masáží – švédské (neboli běžné „klasické“ masáže), thajské, lymfatické, medové, čokoládové, vodní, ajurvédské apod. Když si nemůžeme dopřát masáž v takové míře, jakou bychom si představovali, zvolme masážní matrace. Přináší podobné účinky.

Anatomické zóny či kruhový profil

Jedná se o matrace, jejichž ložná plocha je vybavena masážní profilací, tzn. nopky, které jemně masírují pokožku těla. Z nabídky matrací Tropico jmenujme např. matraci Calipo, která poskytuje až 7 anatomických zón speciálně vytvarovaných pro ideální prokrvení svalstva. Velmi kvalitní matrace Serena nabízí nejen anatomické zóny, ale také dva různé profily – relaxační kruhový pro jemnou masáž méně namáhaných míst a hluboký profil pro uvolnění svalstva na nejvíce zatížených místech. Mezi masážní matrace patří také luxusní matrace Single nebo Trója Extra. Speciální skupinu tvoří matrace Geltech. Jejich ložná plocha obsahuje gelové segmenty, které vytváří akupresurní body.

Nechte se přesvědčit o jejich účincích

Jestliže nám nezbývá mnoho času na masáže, dopřejme si alespoň masážní matraci. Zlepšují krevní oběh, odstraňují bolesti svalstva a poskytují relaxaci celému tělu. Klasickou masáž sice zcela nenahradí, ale potřebný odpočinek přinesou také. U některého z mnoha prodejců po celém Česku i Slovensku je možné vyzkoušet masážní matrace přímo „na tělo“ a přesvědčit se o jejich kvalitě.