O nás

O nás

Spokojenost zákazníků a kvalitně zpracované výrobky pro zdravý spánek jsou naším krédem přes 20 let

Značka TROPICO byla založena v roce 2000 a postupně si vydobyla pozici lídra českého a slovenského trhu. V roce 2007 se společnost nově pod názvem Hilding Anders Česká republika, a. s. stala součástí skupiny Hilding Anders. Tropico nadále zůstává stěžejní značkou v oblasti kvalitního spánku. Můžeme říct, že na naší matraci spí každý druhý Čech či Slovák. Miliony prodaných matrací a spokojených zákazníků mluví za vše.
Věnujeme velkou pozornost použití kvalitních vstupních materiálů. Používáme pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály vyráběné s ohledem na životní prostředí například v Belgii, Německu, Švýcarsku a samozřejmě České republice.
Kompletní proces výroby probíhá v našem výrobním závodě v Jilemnici.
Vážíme si našeho stabilního týmu zhruba 110 zaměstnanců, kteří se na úspěchu naší společnosti velkou měrou podílí.  

Zajímavosti:

  • Denně prošijeme okolo 5 km potahové látky.
  • Denně vyrobíme cca 1000 ks matrací.
  • Ročně spotřebujeme zhruba 2.000.000 kg pěn (tj. hmotnost zhruba 2000 osobních automobilů).
  • Ročně spotřebujeme asi 350.000 zipů.
  • Ročně spotřebujeme tolik km nití, kolik km měří cesta na Měsíc (a bez půl cesty i zpět).
  • V průměru připadá 1,5 patentovaného řešení za rok – jsme nositeli nových technologií a myšlenek, které zlepšují spánek.

HILDING ANDERS Group

Skupina Hilding Anders se sídlem ve švédském Malmö je předním výrobcem postelí a matrací v Evropě a Asii. Společnost byla založena v roce 1939 jako rodinná firma a rozrostla se ve společnost, která je v současné době aktivní ve více jak 40 zemích světa. Politikou společnosti Hilding Anders Česká republika a.s. je neustálé budování a zlepšování systému kvality v souladu s požadavky zákazníků.

Společnost se těší důvěře mnoha zákazníků, a proto uznala základní požadavky, které se zavazuje uplatňovat ve svých procesech:
• Plnění všech příslušných právních předpisů České republiky
• Splnění požadavků zákazníků
• Průběžné zjišťování a implementace požadavků trhu
• Neustálé zlepšování kvality výrobků a služeb pro dosažení spokojenosti zákazníků
• Stanovení všech procesů souvisejících s řídící činností, poskytováním zdrojů, kontrolou a realizací produktů a služeb
• Dokumentace a aplikace metod, které zajišťují efektivní plánování, řízení a realizaci všech produktů a služeb
• Udržování a zlepšování komunikace s dodavateli, zákazníky a zainteresovanými stranami
• Investice do výroby, měření a zkušebních zařízení s cílem dosažení co nejvyšší kvality práce a zajištění konkurenceschopnosti na trhu
• Průběžné vzdělávání zaměstnanců jako základ pro fungování zavedeného systému managementu kvality
• Dodržování stanovených postupů je uplatňováno v každodenních činnostech všech zaměstnanců na všech úrovních organizace
• Měřitelné a dosažitelné cíle managementu kvality zajišťují průběžné sledování výsledků a včasné reakce na odchylky


Politika kvality jako základní dokument systému managementu kvality je veřejně dostupná. Je tak k dispozici zaměstnancům společnosti, obchodním partnerům, všem zainteresovaným stranám i široké veřejnosti. Všichni tak mají možnost zjistit, jaké je přesvědčení, smýšlení a co je jedním z hlavních smyslů společnosti.

Více informací o Hilding Anders Group naleznete na www.hildinganders.com.

HILDING ANDERS Česká republika a.s.

Hilding Anders Česká republika a. s. je největším výrobcem matrací a doplňků pro zdravé spaní na českém a slovenském trhu. Prostřednictvím renomovaných značek nabízí klasická i nadčasová řešení pro spánek každého z nás. 

Díky silnému zázemí nadnárodní společnosti, dlouholetým zkušenostem a nepřetržitému vývoji nových technologií si společnost Hilding Anders Česká republika a. s. vydobyla přední místo na českém i slovenském trhu.  


foto_fabrikafoto_fabrika

 

Podporujeme

podporujeme

Běh Dobrého Draka v Trutnově

Podpořili jsem čtvrtý ročník charitativní akce Běh Dobrého Draka v Trutnově. Letošní dobročinné setkání na volanovském letišti bylo věnované devítiletému Jáchymovi Pyciakovi z Hostinného, který se narodil se vzácným genetickým poškozením a je odkázán na stoprocentní péči rodičů a okolí. I přes svůj hendikep Jáchym miluje život, rozdává radost okolo sebe a neustále se učí a posouvá ve svých dovednostech. Na trasy 6 km, 10 km, 10 km + pes a 15 km se celkem vydalo 108 běžců.  Je skvělé být součástí projektu, kdy lidé aktivním způsobem pomáhají druhým. Jáchymkovi i jeho rodině přejeme hlavně zdraví a spoustu radosti a životního elánu.

Více informací

TKS2

Tatra kolem světa 2

Jsme hrdí partneři této expedice a také jsme přidali ruku k dílu v oboru, kterému rozumíme a to v oblasti spánku. U takové náročné výpravy je kvalitní spánek o to důležitější. Vyrobit matrace do Tatry, na kterých bude tým nabírat sílu do dalších kilometrů nebylo úplně jednoduché. Požadavky byly velmi specifické. Matrace se vyznačují především odolností (jak mechanickou, tak teplotní do extrémních podmínek), vzdušností a současně vynikají termoregulací, navíc efektivně podepírají páteř i při nižší výšce.

Více informací o expedici

tropico_04

Pionýrská skupina Objevitelé z Liberce

Rádi podporujeme nadšence, kteří se věnují výchovné práci s dětmi a mládeží ve volném čase. Bohužel v dnešní době není samozřejmostí, že děti tráví čas na zdravém vzduch s kamarády, což se odráží na jejich fyzické i psychické kondici. Členové spolku pionýrů Objevitelé z Liberce, celoročně pracují s dětmi a připravují pro ně opravdu zajímavý a dobrodružný program. Na přípravě činností se podílí i děti samotné, učí se kamarádství, týmové práci, umět se orientovat ve volné přírodě, poradit si v případě zranění či nehody. Běžnou součástí programu je sport i umění. Líbí se nám jejich zdánlivě jednoduchý záměr vychovat slušného a činorodého člověka.

S velkou radostí jsme podpořili letní tábory spolku Pionýr v krásné přírodě Českého ráje formou daru 100 ks nových matrací do stanů s podsadou.

Přejeme jim spoustu elánu, nových nápadů a hodně spokojených dětí. A po dobré práci skvělý odpočinek na našich matracích! 😊

Jsme členy Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. i Hospodářské komory prostřednictvím Cechu