Hýčkejte si partnerský vztah i během spánku

Kvalitní vztah většinou nespadne jen tak z nebe a je potřeba o něj pečovat. Ideální chvíle k tomu je večer před usnutím. Přečtěte si naše 3 tipy, jak vztah jednoduše upevnit

Společné usínání je fajn

Pokud je to možné, choďte s partnerem spát ve stejnou dobu. Má to 2 velké výhody:

  • jeden druhého neruší například sledováním televize,
  • máte před spaním ještě čas na sebe navzájem.

Nemusí jít vždycky jen o milování. Držte se za ruce nebo se obejměte. Právě tělesný dotyk je velmi důležitý, protože vyplavuje hormon lásky oxytocin. Podle psychologů dokáže 8 objetí denně vylepšit každý vztah.

Vůbec nevadí, že nebudete s partnerem spát celou noc propletení jako dvojice v hollywoodských filmech. Pár společných chvilek večer postačí, pak si klidně lehněte na svou polovinu postele.

Dopřejte si čas na hovor

Po příchodu z práce obvykle honem řešíte večeři a úkoly s dětmi. Nezapomeňte si však udělat čas na partnera alespoň večer před spaním a zjistěte, jaký měl den.

Pravidelná komunikace je velmi důležitá. Nezačínejte však před spaním hovor na zásadní a také konfliktní témata. Tím byste si usínání jenom zkazili.

Zahoďte ošklivé oblečení

Spíte v potrhaném tričku, které se už nehodí ani “na doma?” Tak na to rychle zapomeňte a tričko raději roztrhejte na hadry.

Pokud chcete pro svého partnera zůstat přitažliví, myslete i na to, v čem chodíte spát. Neznamená to však, že si například ženy musí hned kupovat nepraktické saténové košilky. Na každodenní spaní postačí slušivá pyžama a noční košile z prodyšné bavlny.

Pořiďte si matrace ve stejné výšce

Spolehlivým zabijákem večerního tulení je výškový rozdíl mezi matracemi. Muži mají rádi pevnější matrace, ženy zase často leží raději na měkkém. Kvůli tomu má každý partner jinou matraci a pak vznikne výškový rozdíl.

Chytrým řešením jsou partnerské matrace. Z každé strany mají jinou tuhost, takže si vyberou oba partneři