Matrace Tropico na cestě kolem světa

Již více než 3 roky spí účastníci expedice Tatra kolem světa 2 při své cestě na matracích Tropico. Ojedinělý cestovatelský projekt, jehož organizátoři se rozhodli nejen oživit vzpomínku na stejnojmennou výpravu z konce 80. let, ale stejně tak ukázat ve světě kvalitní české výrobky.

Sledujte novou řadu dokumentu - Afrika

Na televizních obrazovkách již můžete sledovat druhou etapu expedice TKS2, která odstartovala 3. 3. 2021 a kola expedičáku pokračovala po africké půdě až do druhé poloviny prosince. Společně se projelo deset států, kde jsme navštívili nejkrásnější místa kontinentu a prožili nezapomenutelné zážitky. Aktuálně probíhá třetí etapa po Jižní Americe, která odstartovala 22. 2. 2022 a měla by se zastavit na začátku února 2023.

TKS2

Matrace Tropico na cestě kolem světa

Pro výrobu matrací pro TKS2 byly použité nejmodernější materiály, které se vyznačují především odolností (jak mechanickou, tak i teplotní do extrémních podmínek), vzdušností a vynikající termoregulací do náročných podmínek.

Pro sedací rozkládací část v ředitelně byla použita studená pěna vyšší objemové hmotnosti a tvrzení, která unese i zatížení při sezení.
Studená pěna – vynikající prodyšnost díky otevřenější buněčné struktuře, nízké povrchové teplotní napětí (nepřehřívá se). Vysoká odrazová pružnost, zvýšená tuhost a odolnost.

Pro postel u stropu v ředitelně byla použita kvalitní pěna Flexifoam o vyšší objemové hmotnosti pro komfortní spánek a dostatečnou podporu páteře.
Pěna Flexifoam® je pružná, odolná a prodyšná pěna pod ochrannou známkou společnosti Hilding Anders/Tropico. Díky vakuové technologii výroby si zachovává vysokou homogenitu a naprosto minimální odchylky ve vlastnostech.

Pro spaní ve stanech byla použita unikátní Hybridní latexgelová pěna GelTouch - která si bere z každé pěny to nejlepší - snoubí měkkost a komfort latexu s dokonalou distribucí tlaku gelových matrací. Vysoce prodyšná, zajišťuje optimální klima, čímž napomáhá předcházet pocení. Navíc patří k nejodolnějším dostupným pěnám, poradí i s případnou vlhkostí, pokud by se do matrace dostala při provozu v náročných podmíkách při umístění na střeše.

Vše je korunováno velice odolným potahem s vysokým podílem přírodních vláken Tencel, neboli viskóza, a to v praktické šedé barvě. Potah je velice odolný a příjemný na dotek.
Je pratelný na 60°C , dvojdílný se zipem po celém obvodu matrace.