Matrace Tropico na cestě kolem světa

Již druhým rokem spí účastníci expedice Tatra kolem světa 2 při své cestě na matracích Tropico. Ojedinělý cestovatelský projekt, jehož organizátoři se rozhodli nejen oživit vzpomínku na stejnojmennou výpravu z konce 80. let, ale stejně tak ukázat ve světě kvalitní české výrobky.

Pro výrobu matrací pro TKS2 byly použité nejmodernější materiály, které se vyznačují především odolností (jak mechanickou, tak i teplotní do extrémních podmínek), vzdušností a vynikající termoregulací do náročných podmínek.

Pro sedací rozkládací část v ředitelně byla použita studená pěna vyšší objemové hmotnosti a tvrzení, která unese i zatížení při sezení.
Studená pěna – vynikající prodyšnost díky otevřenější buněčné struktuře, nízké povrchové teplotní napětí (nepřehřívá se). Vysoká odrazová pružnost, zvýšená tuhost a odolnost.

Pro postel u stropu v ředitelně byla použita kvalitní pěna Flexifoam o vyšší objemové hmotnosti pro komfortní spánek a dostatečnou podporu páteře.
Pěna Flexifoam® je pružná, odolná a prodyšná pěna pod ochrannou známkou společnosti Hilding Anders/Tropico. Díky vakuové technologii výroby si zachovává vysokou homogenitu a naprosto minimální odchylky ve vlastnostech.

Pro spaní ve stanech byla použita unikátní Hybridní latexgelová pěna GelTouch - která si bere z každé pěny to nejlepší - snoubí měkkost a komfort latexu s dokonalou distribucí tlaku gelových matrací. Vysoce prodyšná, zajišťuje optimální klima, čímž napomáhá předcházet pocení. Navíc patří k nejodolnějším dostupným pěnám, poradí i s případnou vlhkostí, pokud by se do matrace dostala při provozu v náročných podmíkách při umístění na střeše.

Vše je korunováno velice odolným potahem s vysokým podílem přírodních vláken Tencel, neboli viskóza, a to v praktické šedé barvě. Potah je velice odolný a příjemný na dotek.
Je pratelný na 60°C , dvojdílný se zipem po celém obvodu matrace.

 

Další zajímavé články:

JAK SE ŽIJE V “TATŘE“ POSÁDCE TATRY KOLEM SVĚTA 2?