Neleňte a spěte zdravě – na polštáři z líné pěny

Stává se vám, že nemůžete spát a velkou část noci trávíte převalováním a načechráváním polštáře? Příčinou nespavosti může být nevhodný polštář.

Polštář, který se vám přizpůsobí

Paměťovou pěnu vymysleli kvůli zvýšení bezpečnosti posádek vesmírných letů v americké NASA už roku 1966. Brzy se ale začala používat ve zdravotnictví i pro výrobu matrací a polštářů.

Paměťová pěna reaguje na lidské teplo a po ulehnutí se ihned začne tvarovat přesně podle vašeho těla. Protože vytvarování i navrácení pěny do původní polohy chvíli trvá, materiálu se také běžně říká líná pěna.

Polštáře z líné pěny přesně okopírují tvar vaší krční páteře, ale pod hlavou se dostatečně prohloubí. Vaše poloha je tedy přirozená, páteř je v rovné horizontální poloze a všechny svaly odpočívají.

Zbavte se bolestí zad a hlavy

V současné době je krční páteř jednou z nejvíce namáhaných částí našeho těla. Nepřetržitá práce u počítače a nedostatek pohybu může způsobit její úplné zablokování.

To se obvykle projevuje nejen bolestí hlavy, ale i celých zad. Pokud navíc spíte v nepřirozené skrčené poloze, na chronické potíže máte zaděláno. Polštáře z líné pěny vám umožní krční páteř uvolnit alespoň přes noc.

Líná pěna - pojistka zdravějšího spánku

Na polštářích z líné pěny se dobře uvolníte, váš spánek bude vydatnější a delší. Paměťová pěna je navíc odolná vůči plísním a roztočům, pořizují si ji často i lidé, kteří trpí astmatem nebo alergiemi.

Polštáře ani matrace z paměťové pěny však nejsou vhodné pro děti do 12 let. Mohly by totiž ohrozit jejich růst, velmi malé děti by pak mohly mít problémy s otočením.

Na závěr si shrňme důvody, proč si pořídit polštář z paměťové pěny:

  • ideální podpora krční páteře
  • prevence bolestí zad a hlavy
  • pohodlný spánek
  • vhodný pro alergiky

Zajímá vás více podrobností? Prozkoumejte polštáře z líné pěny značky Tropico.