Přejedli jste se bramborovým salátem a nemůžete spát? Poradíme vám, jak Vánoce přečkat ve zdraví

Bez pořádné hostiny by nebyly Vánoce Vánocemi. Jenže mnoho lidí nezná správnou míru a čas od času to přeženou. Pak leží večer v posteli s bolavým břichem a nemůžou usnout.

První pomoc při přejedení

Pokud jste se neudrželi a přejedli, máte 2 možnosti:

  • uvařte si černý hořký nebo meduňkový, mátový a heřmánkový čaj,
  • oblékněte se a jděte na večerní procházku.

Jestli se vám nechce z postele do zimy venku, zůstaňte doma a zkuste poklidit třeba kolem stromečku. Fyzická aktivita nastartuje metabolismus, který nadbytečné jídlo rychleji stráví.

Aby se nepříjemná situace už neopakovala, máme pro vás několik rad, jak zbytek svátků přečkat ve zdraví.

Mlsání u pohádek si odpusťte

Uvelebíte se do křesla, zapnete pohádku v televizi a přisunete si tác s cukrovím. Zaujatě sledujete děj a než příběh skončí, tác je prázdný. Tak takto by trávení svátků rozhodně vypadat nemělo.

Cukroví si samozřejmě můžete dopřát, ale nikdy ho nejezte bezmyšlenkovitě. Naopak si ho vychutnejte a uvidíte, že nebudete potřebovat sníst naráz celý talíř.

Na návštěvu nechoďte hladoví

Ohledně sladkého pro vás máme ještě 2 užitečné rady. Před tím, než se vůbec pustíte do ochutnávání cukroví, se napijte vody nebo neslazeného bylinkového čaje. Částečně se zasytíte a také si lépe uvědomíte, jak je cukroví sladké.

Hora sladkostí na vás čeká i na návštěvách. Proto na ně nikdy nechoďte hladoví. Sluší se ochutnat, ale myslete na to, že doma máte vlastního cukroví dost.

Kvalitní matrace je také důležitá

Pro kvalitu spánku je důležité nejen to, co jíte, ale také na čem spíte. Právě povánoční výprodeje jsou vhodnou dobou na nákup nových matrací. Vyberte si třeba nejoblíbenější českou matraci Tropico - model FOX.