V srpnu slavíme Mezinárodní den mládeže. Buďte cool a zařiďte svému teenagerovi „fááákt hustý“ pokoj

Opět se blíží nový školní rok, zařiďte svému puberťákovi pokoj, ve kterém bude mít prostor pro zábavu i učení. Ptáte se jak, když se mu nic nelíbí? Držte se našeho návodu a určitě se mu zavděčíte! Poradíme vám, na co nesmíte zapomenout.

To nejdůležitější vám prozradíme hned na začátku: MLUVTE SPOLU!

Dospívání je obdobím, kdy se člověk mění z dítěte na dospělého. Je plné vzdoru, zábavy, volnosti. To připomíná i Mezinárodní den mládeže, který se každý rok slaví 12. srpna. K tomuto datu se koná hodně akcí, setkání, koncertů, apod., které poukazují na problematiku teenagerů – kladnou i zápornou. Často to s nimi totiž není jednoduché - každý chce být originální, výjimečný, osobitý.

V tomto stylu by se měl ubírat i pokoj toho vašeho teenagera, proto při plánování přestavby nezapomeňte na to nejdůležitější: mluvte s ním o tom. Zeptejte se, jaké barvy se mu líbí, co by tam chtěl mít, jak by si ho představoval. I když to budou šílenosti, pokuste se mu jeho přání splnit, anebo o tom alespoň diskutujte, vidí svět prostě jinak. Pozná, že respektujete jeho přání a přemýšlíte o nich. Tím si získáte jeho důvěru, což není v tomto věku právě snadné.

Nepodceňujte vkus svého teenagera

Na výmalbě stěn se rozhodně domluvte. Není nic horšího, než když vymalujete pokoj barvami, které se mu nebudou líbit. Teenageři mají v oblibě syté barvy jako je černá, zelená, červená nebo modrá. Vůbec se nebojte je nezvykle kombinovat, dejte na jeho vkus - třeba vás nové variace příjemně překvapí.

Dekorace vyjádří jeho individualitu

Vzpomínáte si, co jste měli ve svém pokoji vy? Přesně to teď určitě uvítá i ten váš puberťák. Ne, že by chtěl mít na stěnách plakát Beatles nebo Rolling Stones, ale svého oblíbeného zpěváka či herce má jistě taky. Anebo společně vyberte velkoformátovou tapetu s nevšední tématikou – zkrátka něco, co ho bude odlišovat od kamarádů. Když k tomu přidáte doplňky inspirované nejoblíbenějším koníčkem (sport, film, zvířata), nepochybně se mu zavděčíte.

Velkou postel si zamiluje

Každý teenager tráví v posteli hodně času – ať už spaním, odpočíváním, s počítačem nebo učením. Ten váš určitě nebude výjimkou, proto mu pořiďte širší postel (ideálně s šířkou 120 cm), na které se nebude muset mačkat a bez problémů se mu tam vleze všechno, co potřebuje.

V tomto věku je nezbytností kvalitní matrace. Je důležitá pro správný vývoj rostoucí páteř a regeneraci svalů. Z naší nabídky je vhodným modelem např. Flora se dvěmi rozdílnými tuhostmi. Oblíbený studentský rozměr 120x200 je nyní ve speciální akci.

Náš tip: Na strop nad postelí umístěte tapetu s abstraktní malbou nebo barevně vymalujte – obyčejný bílý strop už je dávnou „out“.

Polštářů není nikdy dost

Až si vaše dítě pozve do svého nového pokoje kamarády, měli by mít na čem sedět a válet se. Proto nezapomeňte na dostatek polštářů, sedáků, sedacích vaků, sedaček nebo i houpacích sítí. Čím originálnější, tím lepší. Velkou radost jistě uděláte i stylovým potahem matrace.