Velikost matrace ovlivňuje kvalitu spánku. Jaký rozměr vybrat?

Právě velikost matrace hraje velkou roli v tom, jestli se vyspíte pohodlně. Jenže lidé obvykle velikost postele nepřizpůsobují své výšce. A to je chyba. V krátké posteli s nedostatečně dlouhou matrací se totiž dobře nevyspíte nikdy.

Vhodný rozměr matrace ovlivňuje vaše výška

Když se rozhodujete pro novou matraci, mějte na paměti, že správné rozměry matrace hrají zásadní roli ve vašem spánku a celkovém pohodlí. Výška člověka je jedním z hlavních faktorů, který by měl ovlivňovat volbu správných rozměrů matrace.

Doporučuje se, aby matrace byla alespoň o 20 centimetrů delší než vaše výška.

Osoba, která měří 178 centimetrů, by proto měla sáhnout po matraci minimálně 200 centimetrů dlouhé.

Osoba, která měří více jak 180 centimetrů, by proto měla zvášit pořízení prodloužené matrace s délkou 210 cm.

 velikost matrace

Doporučená šířka matrace pak činí 90 centimetrů. Pokud pořizujete matraci pro páry , nenechte se zlákat tím, že nepotřebujete tolik místa. Dopřejte si dostatek prostoru na spánek a vždy kupujte dvojmatraci širokou minimálně 180 centimetrů.

Optimální výška matrace je pak minimálně 18 centimetrů. Přesné číslo závisí na vaší váze. Čím více kilo máte, tím vyšší matraci potřebujete.

Dlouháni ocení matrace na míru

Protože v posteli trávíte přibližně třetinu svého života, vyplatí se do ní investovat. Pokud jste tedy nyní zjistili, že máte malou postel i matraci, doporučujeme vám je vyměnit za větší, které pro vás budou dostačující.

Zoufat nemusíte ani v případě, že jste vyšší a nevystačíte si se standardně prodávanými rozměry postelí a matrací. Jednoduše si je nechte vyrobit na míru.

Pokud hledáte inspiraci v tom, jakou matraci vybrat, podívejte se na naše aktuálně nejprodávanější matrace. Pořídíte je za výhodnou cenu a v rozměrech, které si zvolíte.