Vzhůru na chalupu! Připravte se na sezónu a nezapomeňte na svou matraci

Také se už vidíte na terase chalupy s vychlazeným drinkem v ruce? Takové posezení si určitě zasloužíte, nejprve vás ale čeká hodně práce. Přečtěte si, co všechno byste měli před začátkem sezóny udělat.

Na rozdíl od zazimování je příprava chalupy na léto mnohem veselejší činnost. Pracujete totiž s vidinou, že vás čekají báječné víkendy i týdny plné koupání, houbaření a odpočinku.

Větrejte, prohlížejte a dezinfikujte

Hned jak přijedete na chatu, otevřete všechna okna dokořán. Pokud je hezky, nechte je tak klidně celý den. Je totiž potřeba, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch a světlo. Celou chatu pak projděte a zkontrolujte, zda někde nezatéká nebo jestli stěny “nezdobí” plíseň.

Zkontrolujte rovněž vodu, elektřinu i plyn. Máte-li na chalupě bojler, napusťte ho, nechte vodu ohřát a zase ho vypusťte. Zbavíte se tak případných usazenin. Součástí příprav na léto by měla být i revize okapů a komínu.

Pak už jen napusťte kbelík vodou, vezměte hadr a pusťte se do generálního úklidu. Na pomoc s veškerým úklidem přiberte dezinfekční prostředek - ochráníte podlahy i nábytek před plísní a pokud se vám v zimě proháněly po chalupě myši, vyhnete se nemocím, které přenáší.

Všechno musí ven!

Co můžete vyprat, vyperte. Koberce, peřiny, polštáře a matrace alespoň vyneste ven a pořádně je vyprašte. Věnujte pozornost především matraci. Tma, teplo a vlhko totiž tvoří ideální životní podmínky pro roztoče a je tak velmi pravděpodobné, že je jich vaše matrace plná.

Nechte ji proto důkladně proschnout na slunci a důkladně ji vyluxujte. Ještě před vysáváním ji můžete poprášit jedlou sodou smíchanou s pár kapkami levandulového oleje. Zvýšíte tím čistící efekt.

Vyberte si z nabídky chalupářských matrací

Chaty a chalupy jsou pro matrace extrémní prostředí a nechcete-li spát s miliony roztočů, po pár letech přichází čas na výměnu. V naší nabídce proto najdete levné a přitom kvalitní matrace navržené na míru chalupářům.

Doporučujeme matraci s prázdninovým názvem Riviera, která má dvě ložné plochy různých tuhostí a jádro z odolné pěny Flexifoam®. Matraci tvoří 5 anatomických zón, takže se perfektně přizpůsobí každé křivce vašeho těla.

Můžete využít i akce 1+1 zdarma na partnerskou matraci Heureka s potahem Cashmere. Má vynikající ortopedické vlastnosti a je navíc vysoce odolná a prodyšná. Pokud tedy trávíte na chatě hodně času a dbáte na kvalitu, je pro vás matrace Heureka jako stvořená.