Z jakého materiálu je vaše peřina a polštář?

Uvažujete o koupi nových lůžkovin a nevíte, jaký zvolit materiál? Přečtěte si, z jakých materiálů se peřiny a polštáře nejčastěji vyrábí, jakou mají tyto materiály hřejivost, nebo které se hodí pro alergiky.

V oblíbenosti vede bavlna

Pod peřinou trávíte třetinu každého dne, její kvalitu byste tedy neměli podcenit. Je důležité, aby materiály, ve kterých spíte, byly zdravotně nezávadné, prodyšné a příjemné na dotek. Nejspolehlivější je v tomto ohledu bavlna. Z ní se také povrchové látky peřin a povlečení vyrábějí nejčastěji.

Výplň peřin a polštářů často tvoří polyester, konkrétně duté silanizované rouno. Takto zpracovaný polyester je velice vzdušný, zároveň však díky vzduchovým kapsičkám tepelně izoluje.

Set peřiny a polštáře Aloe vera kombinuje bavlnu i polyester a navíc obsahuje výtažky z Aloe Vera pro lepší antialergenní vlastnosti. Tento set můžete používat po celý rok, má vysokou hřejivost, ale v létě vám pod ním vedro nebude! Polštář i peřinu navíc můžete hodit do pračky a prát až na 95°, a tím své lůžko udržovat čisté a svěží.

A co klasické peří?

Spali jste někdy pod péřovou duchnou po babičce? Pokud ano, určitě můžete potvrdit, že peří má velmi vysokou hřejivost. Péřové peřiny se tedy hodí pro velmi chladné noci. A jaké jsou další vlastnosti peřin s výplní z peří?

  • výborně tepelně izolují (díky vzduchu, který se drží mezi jednotlivými vlákny peří)
  • jsou velmi nadýchané, ale překvapivě lehké
  • přizpůsobují svůj tvar, jsou velmi měkké a pohodlné

Jediný problém je, že u některých lidí spánek v peří vyvolává alergii na prach. Přitom stačí málo – každý den péřovou peřinu i polštář pořádně vyklepat!