Žádní piloti, ale spaní jako v nebi: Technologie AirForce

Sháníte matraci s vysokou prodyšností? Můžete zvolit buď pružinovou, nebo pěnovou matraci, která má systém odvětrávání AirForce. Vysoce prodyšnou matraci pak můžete s klidem umístit i na pevnou desku, protože speciální mřížky zajistí cirkulaci vzduchu ve všech směrech.

Prodyšnost matrace zajistí zdravější spánek

Matrace každou noc pohltí asi litr potu. Aby se z ní nestala vlhká houba, musí se všechna tato voda vypařit. Ve vlhkosti se totiž daří plísním a roztočům, kteří se živí nečistotami obsaženými v potu. Spánek na matraci plné roztočů pak vede k rozvoji alergie a dýchacích potíží.

Výrobci moderních matrací proto dbají na prodyšnost materiálů. Jednou z cest, jak zajistit proudění vzduchu, je systém Airforce. V čem spočívá?

  • matrace má na ložných plochách speciální zónovou profilaci
  • vodorovné příčné i podélné vzduchové kanálky jsou propojeny s vertikálními otvory v jádru matrace
  • při pohybu těla ve spánku vzduch proudí napříč celou matrací
  • zároveň probíhá nasávání i vytlačování vzduchu, matrace tak vlastně přirozeně dýchá

Všechna vlhkost, která se do matrace během noci dostala, se tedy postupně odpařuje a matrace zůstává svěží a čistá.

Pěnové matrace s Airforce jsou alternativa k pružinovým

Většina matrací je vhodná pro uložení na laťkový nebo lamelový rošt, který podpoří jejich vzdušnost. Pokud ale doma máte starší postel z pevné desky, nebo sháníte matraci na chatu, kde občas bývá chladno a vlhko, volte co nejprodyšnější matraci!

Na výběr máte ze dvou možností. Zvolit můžete klasickou pružinovou matraci, která je levnější a poskytne vám i pohodlný spánek, nebo pěnovou matraci se systémem odvětrávání Airforce, která je kvalitnější a pohodlější. Jak se vám líbí například komfortní matrace Everest se sedmnácti anatomickými zónami?