10 slavných filmových ložnic

Máte rádi filmy? Tak se s námi vydejte do ložnic ze známých světových i českých filmů. Sice z nich nepoznáme, jaké rošty nebo matrace mají hrdinové ve svých postelích, ale třeba získáte inspiraci, nad jakým filmem strávit příští deštivý večer - nejlépe samozřejmě v posteli.

Černá labuť

Ložnice hlavní hrdinky filmu, baletky Niny, vypadá jako dětský pokojíček. Nina si sice plní své dětské sny, ale nevinná už dávno není. My její matraci tipujeme na klasickou pružinovou.

Deník Bridget Jonesové

Bridget Jonesová ve své velké posteli tráví hodně času. A společnost jí obvykle dělá malé sebevědomí, její deník, jídlo a telefon. A samozřejmě obrovské lůžkoviny – taky by se nám z ní nechtělo.

Absolvent

Scény z pokoje, ve kterém se mladý Ben scházel s paní Robinsonovou, vešly do dějin filmu. Nejznámější je ta, kdy si Anne Bancroft navléká punčochu. Postel, ve které spolu leží, je sice příjemná na romantický večer, ale na trvalé spaní ve dvou to v ní moc nevidíme.

Sex ve městě

Carrie Bradshaw toho ve své ložnici zažila hodně. V její posteli se vystřídala spousta mužů, na část z nich by však Carrie raději zapomněla. Ložnice Carrie je velká, romanticky zařízená a v ryze americkém stylu.

Snídaně u Tiffanyho

Holly v podání Audrey Hepburnové si ve své vysoké a nadýchané posteli ráda přispí. Pokud tedy zrovna nespěchá na snídani u Tiffanyho. Oceňujeme klapky na oči!

Postřižiny

Když Magda Vašáryová v roli paní správcové spadla z komína a musela mít klid na lůžku, její muž byl šťastný, že se o ni konečně bude moci starat. Filmová ložnice je v přísně dobovém stylu – masivní dřevěná postel, bohatě nacpávané peřiny, bílé lůžkoviny. A pozor – i s lampičkami na čtení!

Kolja

V podkrovním bytě Františka Louky leží matrace na zemi. To ovšem ženským návštěvám ani samotnému Koljovi vůbec nevadí. Za nás ale takovou ložnici rozhodně nedoporučujeme ;-)

Vesničko má středisková

V ložnici v domě Otíka se schází milenci v podání Libušky Šafránkové a Jana Hartla. Otík je mezitím v kině a když se na zemi objeví vlásenka, musí Otík přísahat… Podobně jako v Postřižinách, i zde máme ložnici tradiční a s masivní dřevěnou postelí – jen o poznání skromnější.

Na samotě u lesa

Zdeněk Svěrák natočil film podle skutečných událostí. Ve filmu si pak sám zahrál s Danielou Kolářovou. Postel, na které se oba snaží vyspat, doporučujeme jednoznačně vyměnit! I na chalupě se má spát zdravě – i když se pak možná neužije tolik legrace.

Ecce homo Homolka

Scéna z filmu o rodině Homolkových, ve které otec z naštvání v ložnici rozhazuje peřiny, aby je pak znovu pracně stlal, je nezapomenutelná.

Dnes už většinou v ložnicích tolik přehozů a deček nenajdeme, ale když je srovnáme s moderními ložnicemi, které často zároveň slouží i jako obývák nebo jídelna, možná to mělo něco do sebe, no ne?