Časté dotazy: Dětské matrace

Jakou matraci pro 3 leté dítě? Je vhodná matrace z paměťové pěny? Kterou matraci pro dítě alergika? To jsou časté otázky, které nám pokládáte při výběru matrace pro dítě. V naší nové rubrice častých dotazů jsme Vám připravili na všechny tyto otázky odpovědi.

Matrace pro miminka a děti do 3 let

Jaký materiál doporučujete pro miminko od narození do postýlky? Případně to nejlepší, co máte z hlediska zdravotního a ortopedického? Pro správný vývoj páteře? Děkuji moc

Pro miminka (resp. děti cca do 2-3 let věku) doporučujeme pevný (střední nebo vyšší střední tuhost), vzdušný a pružný materiál. Ideálně bez jakýkoliv doplňujících provedení jako jsou např. zóny apod. Ideálně s antibakteriálním potahem pratelným min. na 60°C popř. kombinovaný s matracovým chráničem (zvyšuje životnost potahu a matrace ve 100% výkonu), navíc velmi praktické. Z našich výrobků doporučuji matraci Vojta nebo Dana.

 

Mohu poprosit o radu jakou dětskou matraci? Děkuji

Dobrý den, děkujeme za dotaz, jaký je věk dítěte?

Ještě je v bříšku.

Doporučuji matraci Vojta - vyrobená ze studené pěny (skvělé termoregulační vlastnosti a prodyšnost), pratelný potah (na vyvářku 95 °C), vhodné použití s monitorem dechu a je bez lepidel.

 

spanek_miminko

 

Dobrý den, prosím jakou matraci byste doporučili pro roční holčičku na postel 140x200? Děkuji

Pokud volíte tento rozměr tzn. přechod z malého formátu dětských postýlek na tzv. "dospělý rozměr" doporučuji ve dvou cenových úrovních modely s výhledem užívání 10-12 let.

Doporučuji kombinovat s matracových chráničem (dosáhnete delší životnosti výkonu a komfortu matrace). Doporučuji také pro věk 1 rok opatřit postel boční zábranou – jinak rozměr 140x200 je skvělá a hlavně praktická volba.

 

Přečtěte si také článek s dalšími tipy na spánek Vašich dětí.

Potřebovala bych doporučit matraci s rozměrem 180x90cm,výška 17-23cm do domečkové postele pro 2,5 leté dítě

Podívejte se na model Tropico Dáša 20 cm.

 

Dobrý den, je možné matraci do postýlky Tropico Vojta vyrobit také v atypickém rozměru? 

Dobrý den, atyp u matrace Vojta lze jen do rozměru 80x160cm + 10%.

 

Dobrý den, vybíráme matraci do větší postele (90x180) pro naši 3 letou princeznu. Můžete mi některou doporučit?

Níže posílám 3 modely (vzestupně 3x cenová úroveň) vhodné pro děti v přechodu na „dospělácký rozměr“. Pokud uvažujete jako dlouhodobější výhled a jako investici do pohodlí a zdravého vývoje „drobečka“ tak zkuste volit i větší rozměry než např. 200x90 – uvažujte např. o 120x200, 140x200 či 160x200:

 

Dobrý den, mám dceru 2 roky. A postel rozměr 180x80. Kterou bude mít cca do 10 let. Můžete mi prosím doporučit matraci?

Dobrý den, prohlédněte si modely ve 4 cenových úrovních – vhodné pro 2 leté dítě v rozměru matrace 200x90. Tento rozměr a větší 200x120, 200x140 doporučuji i pro postel – pokud je to možné. 180x80 samozřejmě postačí, ale je to atypický rozměr – tzn. s příplatkem: 

 dite spi

Matrace pro děti od 3 let

Dobrý den, prosím o radu s výběrem matrace pro 5 letého syna, který je alergik na roztoče a plísně a trpí atopickým ekzémem.  Vím jen, že děti by neměli mít matrací z paměťové pěny a nevím, jestli má být úplně rovná nebo mohou mít nějaké ty zóny. 

Dobrý den, pokud je použita paměťová pěna v lehací ploše hladká bez profilací a spíše v tenké vrstvě (např. výrobek Super Fox Visco classic 20 cm), tak to není nic proti ničemu. V případě Vašeho synka bych volil spíše vzdušnější materiály bez visco pěny (minimalizovat výskyt vlhkosti = plísně apod.) Doporučuji výrobky ve dvou cenových úrovních: 

  • Tropico Dáša 15 cm – ideálně ale její provedení ve výšce 18 a lépe 20 cm – cenový rozdíl minimální, ale komfort a užitná hodnota 1x větší
  • Kolos Bio Ecology – je to větší investice, ale tento model v kombinaci s matracovým chráničem ho doprovodí k maturitě. 

 

Dobrý den, prosím vás matrace riviera plus je vhodná pro koho? přemýšlím nad ní pro dítě 9let. Děkuji za info

Dobrý den, pro 9 leté dítě doporučuji spíše model: 

  • Tropico Petra ve výškových variantách 13,15, ideálně s výhledem užití cca do 18 let věku výška 18 cm 

Vyšší cenová a kvalitativní hladina je: 

  • Tropico Dáša 15, 18 cm ideálně 20 cm – platí to co pro výše uvedený výrobek Tropico Petra 18 cm 

 

Prosím o doporučení matrace pro syna, 8let, 28kg, středně tuhá, kvalitní, na které se příležitostně vyspí i návštěva (dospělá osoba). Děkuji

Dobrý den, jednoznačně – velmi osvědčená a několikrát odzkoušená matrace Kolos Bio Ecology 24 cm. Klidně se ptejte více a konkrétněji.

Děkuji za doporučení. A jak by pro tento případ obstála matrace Šárka? Není pro 8leté dítě vhodnější? Děkuji

Vhodná ano, ale ne vhodnější – s ohledem s možným přespáním i dospělé osoby jsem doporučil Kolos Bio Ecology a to i s ohledem na výhled užití při max. komfortu: výhled 10 – 12 let do „dospělosti“ synka.