4 tipy, jak po létu plném dovolených přežít náročné září

Přestože dospělí nemají jako děti volno celé 2 měsíce, obvykle i oni mívají přes léto volnější režim. A v září pak mnohé z nich čeká náročný střet s realitou. Nebojte se, poradíme vám, jak první podzimní měsíc přežít ve zdraví.

1. Stanovte si priority

V září se na vás navalí kupa úkolů a věcí k vyřízení, které jste v létě odsunuli na později. Když si je rozumně rozdělíte, postupně se jimi zvládnete prokousat. Abyste na nic důležitého nezapomněli, sepište si seznam všech úkolů.

Nyní si vyberte 3 nejnaléhavější nebo nejdůležitější úkoly a naplánujte si je jako klíčové na tento týden. Víc úkolů si nedávejte, zbytečně byste se na sebe zlobili, že je nestíháte. Úkoly si zaznamenejte do diáře a naplánujte si, který den je splníte.

2. Dopřejte si odpočinek

Zbytečně to s pracovním nasazením hned na začátku nepřehánějte. Přechod z volného režimu na 100% výkon vám jenom uškodí. Víkendy si neplánujte jenom pracovní, ale nechte si i čas na relaxaci.

Nezapomínejte na pravidelný 8hodinový spánek. Odpočinutý člověk lépe zvládá problémy a jen tak něco ho nevykolejí. Je také odolnější vůči nemocem a stresu.

3. Najděte si něco, na co se budete těšit

Pomyšlení na to, že první další větší dovolenou budete mít až o Vánocích, může slabší povahy rozesmutnit. Proto si záměrně plánujte události, na které se můžete těšit. Dny v práci tak budou hned o něco příjemnější.

Dopřejte si třeba trochu rozptýlení o víkendu. Na podzim je všude spousta vinobraní, tak na jedno z nich zajeďte. Záleží jen na vás, co máte rádi - udělejte si výlet na hrad nebo si kupte lístky na koncert.

4. Myslete pozitivně

I když něco nevyjde, zkuste si z toho nedělat těžkou hlavu. Přísloví, která říká, že všechno zlé je pro něco dobré, je totiž pravdivé. Zkuste si to vždy v problémových situacích připomenout a přemýšlejte, kde se skrývá to pozitivní.

A vzpomeňte si ještě na jedno rčení: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Představte si, že v práci uděláte chybu a šéf vám to vyčte. Kdyby se ale chybná zakázka dostala až ke klientovi, je to mnohem horší.

Dobře se vyspíte jen na kvalitní matraci

Pořádný odpočinek je během náročného září opravdu důležitý. Pokud se však budíte celí rozlámaní, o posilujícím spánku vůbec nemůže být řeč. Radši zavčas investujte do kvalitní matrace.

Kupte si oblíbenou matraci Xena Trio, která je vyrobená z lehké a houževnaté studené pěny. Proto poskytuje 2 krát větší podporu tvarové stálosti a je mnohem komfortnější. Navíc se díky příčné perforaci perfektně přizpůsobí vašemu tělu.