5 důvodů, proč je důležitý polštář

Při zařizování ložnice lidé nejčastěji řeší novou postel a matraci. Málokdo ale stejnou pozornost věnuje také polštáři. Přitom ten je pro zdravý spánek stejně důležitý.

Lidská hlava váží zhruba 5 kg a polštář tuto váhu musí nejen udržet, ale ještě poskytnout oporu krční páteři. Pokud polštář svou funkci neplní, budíte se ráno rozlámaní a s kruhy pod očima. Přečtěte si o dalších 5 výhodách kvalitního polštáře:

1. Zbaví vás chrápání

Chrápání je způsobeno zúžením dýchacích cest. Pokud pomineme běžnou rýmu, anatomické anomálie nebo třeba konzumaci alkoholu před spaním, je nejčastější příčinou spánek v nevhodné poloze. Ortopedický polštář vám ji ale pomůže napravit.

2. Ulevíte krční páteři

Přestože vás bolesti krční páteře netrápí, u nového polštáře i tak vyžadujte ortopedické vlastnosti. Při spánku na špatném polštáři vás totiž může “za krkem” začít bolet velmi brzy. Kvalitní polštář naopak podepře páteř v její přirozené poloze.

3. Nebude vás bolet hlava

Ranní bolest hlavy velmi často souvisí právě s nevhodným polštářem, který dostatečně nepodpírá krční páteř. Pořízením kvalitního polštáře tak vyřešíte hned dva problémy najednou a ráno budete vstávat svěží a plní energie.

4. Poruchy spánku se stanou minulostí

Neustálé noční buzení, načechrávání polštáře a změny polohy. Pokud vám to zní povědomě, patrně trpíte některou z poruch spánku. Kvalitní polštář se ale ihned přizpůsobí potřebám vašeho těla a budete spát jako miminko.

5. Zmírňuje projevy alergie

Kvalitní polštáře jsou hypoalergenní. To znamená, že umožňují cirkulaci vzduchu, snadné čištění a materiály, ze kterých jsou vyrobeny, odrazují roztoče. Pro alergiky by takový polštář měl být samozřejmostí, hypoalergennost by při výběru ale měli zohlednit i ostatní. Pokud totiž budete dlouhodobě spát na starém polštáři, snadno si můžete alergii na roztoče vypěstovat.

3 druhy polštářů

1. Klasický polštář. Pokud preferujete klasický tvar, zaměřte se při výběru na materiál. Musí být 100% hypoalergenní a pratelný.

2. Anatomický polštář. Skvěle se hodí pro lidi, kteří trpí bolestmi krční páteře nebo jim chtějí předcházet.

3. Polštář typu “dražé”. Patří také mezi anatomické polštáře a je ideální pro všechny, kdo potřebují anatomické vlastnosti, ale zároveň mají rádi klasický tvar polštářů.