5 tipů na dokonalý jarní úklid v ložnici

Májové počasí přímo láká k výletům do přírody, posezení na venkovních zahrádkách a také jedné méně příjemné činnosti. Uklízení.

Znáte to - sluneční paprsky prosvítají skrze okna, která by si zasloužila umýt a vířící prach v pokoji je také nějak víc vidět. Pusťte se do gruntování a udělejte si pořádek i v ložnici. Máj je stále ještě jarní měsíc, takže máte poslední šanci na jarní úklid.

Ostatně ne nadarmo je velké gruntování spojeno právě s tímto měsícem. Je už totiž dost teplo na to, abyste otevřeli okna dokořán, zároveň ale příliš chladno, než aby vám dovnitř nalétaly mouchy a komáři.

Zaměstnejte vysavač, hadr i pračku

Každý má na jarní úklid jiný systém a je jen na vás, jestli mu obětujete celý víkend, nebo si ho rozložíte na etapy. Podstatné je, abyste nic nevynechali:

1. Vyperte vše, co vyprat jde

Naházejte povlečení, záclony i závěsy do pračky. Pokud to vaše polštáře a peřiny umožňují, vyperte je také. Usazují se v nich roztoči, kteří mohou být silným alergenem a tak neuškodí se jich jednou za čas zbavit. Jestli se vybavení vaší postele prát nedá, zvažte nákup nového.

2. Dejte peřiny na sluníčko

A zase ti roztoči. Nesnáší teplo a přímé světlo, takže je denní pobyt na parapetu rozhodně nenadchne. Vaše peřiny kromě toho nasají vůni jara a bude se vám krásně usínat. Pořádný odpočinek si po velkém úklidu rozhodně zasloužíte!

3. Vysajte a umyjte postel

Pořádně omyjte rošt a pokud je to možné, tak i rám postele. Zbavíte se tak prachu a dalších nečistot, na které jinak během roku zapomínáte.

4. Důkladně vyvětrejte

Prach ven, čerstvý vzduch dovnitř. Tedy jen pokud nejste alergik - pylová sezóna je v plném proudu, takže byste si mohli zadělat na bezesnou noc.

5. Zkontrolujte stav své matrace

Matraci nevyperete ani důkladně nevyčistíte. Můžete ji sice dát na přímé slunce, ale riskujete tím nachytání pylů. A roztočů se tím stejně úplně nezbavíte. Právě z toho důvodu je třeba zhruba každých 7 let matraci obměňovat.

Netýká se to letos právě té vaší? Jestli ano, podívejte se na akční nabídku matrací, které dýchají.