8 tipů, jak si naplno užít poslední letní dny

“Léto zase tak rychle uteklo,” stěžují si každé září tisíce lidí. Mají pravdu, ale ještě pár hezkých dní nás čeká. Poradíme vám, jak je strávit, abyste si léto užili do poslední chvíle.

1. Jděte do lesa

Venku je pořád příjemně, tak si užijte poslední hezké dny a o víkendu se vydejte do přírody. Klidně ještě můžete sedět na zemi, půda je teplá a nenachladíte se. Ideálním výletem je túra na hrad nebo na rozhlednu.

2. Vykoupejte se v rybníku

V zimě se nám nejvíc stýská po prosluněných letních dnech strávených u vody. Naposledy si letos naplánujte odpoledne u rybníka nebo na koupališti. Pokud dáváte přednost přírodnímu koupání, ověřte si na webu hygienické stanice kvalitu vody - na konci léta bývá horší.

3. Ukliďte si v ložnici

Poměrně dlouhé a stále teplé dny jsou ideální dobou na velký úklid v ložnici. Kdy jindy můžete na terase nechat větrat všechny peřiny, aniž by navlhly? Nechte vyvětrat i matraci a zkontrolujte, jestli neplesniví. V zimě by se problém jen zhoršoval.

4. Nasušte si bylinky

Pokud jste to nestihli na začátku léta, ještě stále si můžete nasušit bylinky ze zahrady na zimu. Nejvhodnější je máta, meduňka a šalvěj. Za chladných dní určitě oceníte, že kloktání šalvějového nálevu dokáže vyléčit bolesti v krku.

5. Nachystejte ovocné knedlíky

Zatímco už brzy seženete ovoce jen v supermarketech, nyní stačí vyjít na zahradu a nasbírat si čerstvé. Využijte toho, že je plné vitamínů, a pořádně se ho najezte. K létu patří i ovocné knedlíky, tak si na rozloučenou s tímto ročním obdobím můžete připravit třeba ty švestkové.

6. Pořádně si odpočiňte

Člověk by měl na letní dovolené pořádně zrelaxovat, ale často to bývá jinak. Spěchá, aby stihl projít všechna hezká místa, a zbytečně se stresuje. Proto si naordinujte alespoň 1 den úplného nicnedělání.

7. Vysedávejte na zahrádkách

Jakmile se ochladí, restauratéři schovají venkovní zahrádky. Proto se rychle domluvte se s přáteli a naplánujte si ještě příjemné posezení venku. Ale nezapomeňte si svetr, večery jsou už přece jen chladnější.

8. Dejte si točenou zmrzlinu

K lahodným letním osvěžením patří točená zmrzlina. Zastavte se u stánku a na rozloučenou si dopřejte velkou porci. Jeden malý prohřešek vám postavu nezkazí.

Máte nejvyšší čas zkontrolovat si matraci

Využijte teplého počasí a sundejte z lůžka matraci. Potah dejte do pračky a matraci vyvětrat na terasu. Zkontrolujte ji a podívejte se, jestli už není příliš proleželá nebo dokonce plesnivá. V takovém případě je nejlepší koupit si novou.