Alergici, spíte na matraci, která vám nepřitěžuje?

Zatočte s roztoči!

I když si to většina z nás nerada připouští, v bytě s námi bydlí milióny živočichů. Alergické reakce mají na svědomí roztoči, mikroskopická zvířátka podobná klíšťatům. Roztočové alergeny zavíří ve vzduchu pokaždé, když projdete přes koberec nebo otočíte peřinu. Není proto divu, že se jich snadno nadýcháte a v noci vám často nedají spát.

Velikost populace roztočů můžete snížit například tím, že místo koberců zvolíte plovoucí podlahu. Místo čalouněného nábytku si pak pořiďte třeba kožený, z ložnic odstraňte závěsy, z dětských pokojů plyšové hračky. Celý byt byste také měli pravidelně větrat, často vysávejte a utírejte prach.

Vyzkoušejte latex nebo studenou pěnu

Nejdůležitější je ale vaše postel. V ní trávíte přibližně třetinu každého dne. Pořiďte si proto antialergickou matraci. O co méně se v ní bude líbit roztočům, o to lépe se vyspíte.

  • Latexové matrace se vyrábí ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Díky odvzdušňovacím kanálkům jsou vysoce prodyšné. Zároveň jsou velmi elastické a mají dlouho životnost.

Nezapomeňte na potah

Velkou službu vám může udělat i potah na matrace. Ten pravidelně perte v pračce, alespoň na 60°. Při této teplotě totiž všechny organismy zahubíte.

Moderní potahy na matrace navíc obsahují látky, které roztoče přímo odpuzují. I samotný nový potah na matraci tedy může přispět ke zdravému a ničím nerušenému spánku. Tyto potahy obsahují např. kašmírovou vlnu, hypoalergenní výtažky esenciálních olejů nebo přírodní extrakt z Aloe Vera.