Co je a k čemu slouží podložka na matraci?

Topper nebo vrchní matrace. Několik názvů, které označují jednu a tu samou věc: podložku na matraci. Podložka dokáže z vašeho všedního pobytu v posteli udělat pobyt nevšední. Jak je to možné?

Kvalita spánku je odrazem kvalitních komponentů na spaní

Abyste se ráno cítili svěží, odpočinutí a hlavně nerozlámání, musíte spát v kvalitní posteli na vyhovující matraci a odpovídajícím roštu. Tyto komponenty totiž utváří váš odpočinek. Jestliže je jeden z nich nevyhovující, můžete spát neklidně, což se projeví na vaší náladě i zdraví. Vzhledem k tomu, že se potřeby lidského těla s časem mění, může se změnit i váš názor na matraci, na které spíte. Zdá se vám, že je matrace příliš tvrdá? Nebo se do ní nepříjemně propadáte? Se změkčením matrace i s navýšením tuhosti pomůže topper.

Poznejte vrchní matraci z blízka

Podložka na matraci se vyrábí z různých materiálů včetně paměťových pěn. Jedná se o tenkou matraci, kterou položíte na stávající matraci, na které spíte. Své místo si však najde i na přistýlce nebo rozkládací pohovce. Aby podložka neklouzala, je vybavená gumovými nebo textilními proužky, jež jednoduše uchytíte na rozích matrace. Potěší i obal, který je snímatelný, takže jej snadno vyperete v pračce.

 topper

Proč si podložku na matraci pořídit

Podložka má hned několik výhod. Dokáže vyřešit problémy s lehce proleželou matrací, ale také poskytne komfortní spánek například na rozkládacím gauči nebo přistýlce. Díky jednoduché manipulaci a kompaktním rozměrům po složení ji s sebou můžete vozit například i do hotelu, takže se nemusíte obávat, že byste se na hotelové matraci nevyspali. Jaké další výhody čabraka nabízí?

·         Zvyšuje hygienu – vrchní matrace bývají opatřeny ochranným potahem, který je pratelný. Budete tak spát v čistější a svěžejší posteli. Podložka na matraci se také snadno větrá. Kromě toho prodlouží životnost vaší matrace.

·         Je chráničem – topper dokáže absorbovat pot, prach a jiné nečistoty, které by se jinak dostávaly přímo do matrace.

·         Upraví tuhost – podle výrobního materiálu si můžete zvolit tužší nebo měkčí vrchní matraci.

·         Šetří peníze – i přesto, že je topper vysoký jen několik centimetrů, dokáže dobře vyrovnat drobné nerovnosti, které se na matraci objevily. Nemusíte tak utrácet za novou, ale vylepšit si svoji stávající matraci.

Podložka na matraci se umisťuje pod prostěradlo a jednoduše se přichytí v rozích stávající matrace. V případě, že máte s partnerem každý svoji matraci, protože máte odlišné nároky na tvrdost, může topper sloužit jako jednotící matrace. Musíte však vybrat velikost, která bude odpovídat velikosti dvou matrací. Toppery jsou k dostání ve stejných velikostech jako standardní matrace.