Čtyři cesty k pohodlnému spánku v jedné unikátní matraci

Plánujete si s partnerem pořídit nové matrace, ale nemůžete se dohodnout na jejich tuhosti? Nejste si sami jisti, jaká tuhost matrace vám vlastně vyhovuje? Nebo kupujete matrace svým dětem a chcete, aby jim co nejdéle vydržela? Nejste sami. Pro všechny tyto případy se hodí matrace Fénix, která díky unikátní konstrukci nabízí hned čtyři možnosti, jak se na ní pohodlně vyspat.

Máte raději měkčí nebo tvrdší matrace? Že nevíte? Tak je na čase, abyste to zjistili! Nejjednodušší způsob je vyzkoušet si odpočinek na různě tuhých ložných plochách přímo v prodejně matrací. Pro výběr správné tvrdosti matrace zároveň do jisté míry platí tato pravidla:

  • lidem s nižší tělesnou hmotností a menší výškou se obvykle lépe spí na měkkých matracích
  • vyšší a těžší lidé zase raději spí na tvrdších matracích
  • tvrdší matrace se tedy více hodí pro muže, měkčí zase pro ženy

Co dělat, když tedy každý z partnerů požaduje jinou tuhost? Není nutné kupovat dvě různé matrace, které jsou jinak vysoké a vytvoří se mezi nimi nepříjemný přechod.

Pro tuto situaci jsou ideální partnerské matrace, které mají z každé strany jinak tuhou ložnou plochu a stačí je tedy jen otočit.

Matrace Fénix má čtyři ložné plochy

Někdo si ale nedokáže vybrat ani ze dvou možností. Tvrdá strana je na něj příliš tvrdá a měkká zase moc měkká. Unikátní rodinná matrace Fénix je proto složená ze dvou různě tuhých dílů - správné tuhosti dosáhnete jejím otáčením ve dvou směrech:

  • nejměkčí – červená plocha, pod hlavou více bílé
  • měkčí – bílá plocha, pod hlavou více bílé
  • tvrdší – bílá plocha, pod hlavou více červené
  • nejtvrdší – červená plocha, pod hlavou více červené

Matrace Fénix je díky tomu vhodná pro partnery, ale třeba i pro dospívající děti, které s přibývající vahou začnou časem preferovat čím dál tvrdší matraci.