Děti potřebují pravidla i ke kvalitnímu spánku.

„Mamííí, ještě chvíli, dyť jsou prázdniny…“ Znáte to taky? Jen málokteré dítě chodí o prázdninách spát přesně ve stejnou dobu – a určitě už vůbec ne v tu, na kterou je zvyklé během školního roku. A právě takový spánek může být potíž. Ukážeme vám proč.

Neustupujte a jděte příkladem

Kvalitní spánek je důležitý pro všechny, pro děti ve vývinu ale obzvlášť.

Ve spánku tělo odpočívá, roste a nabírá novou energii do nového dne. Spoustu dětí ale trpí poruchami spánku – buď nemohou usnout, nebo se v noci často budí a ráno i ve škole jsou unavené.

Americky institut pro výzkum spánku National Sleep Foundation zveřejnil výsledky průzkumu, který se zabýval kvalitou spánku dětí.

Z výzkumu jasně vyplývá, že rodiče mají na spánek svých potomků velký vliv.

Co tedy dělat, aby vaše dítě zdravě spalo?

  • Dbejte na pravidelnost spánku – stanovte denní hodinu, kdy se chodí spát, a nedělejte výjimky nad rámec deseti minut, o víkendu probouzejte dítě ve stejnou dobu jako ve školní den.
  • Omezte používání elektroniky před spaním – nenechte dítě večer dlouho sedět u televize či u počítače, mobil v posteli také nemá co dělat.
  • Dodržujte stejná pravidla – nemusíte chodit spát stejně brzy jako vaše děti, ale běžte si s nimi alespoň vyčistit zuby nebo společně s nimi vypněte televizi.

Když bude dítě usínat a vstávat každý den ve stejnou dobu, bude se mu usínat a vstávat snadněji. Svítící displeje před spaním vedou k problémům s usínáním, proto se je opravdu vyplatí zhasnout.

A když dítěti sami půjdete příkladem, dodržování pravidel pro něj nebude tak náročné.

spanek deti

I děti potřebují kvalitní matraci

Další krok, který můžete pro zlepšení kvality spánku vašich dětí udělat, je pořízení nové matrace. I když děti tolik neváží a stačí jim matrace s nižší objemovou hustotou, nevyplatí se na nich šetřit. Nepohodlná matrace, na které se dítě dobře nevyspí, je v důsledku příčinou zlobení i špatných známek!

Nenechte své dítě spát na staré matraci po jeho starším sourozenci. Vyberte si třeba z naší nabídky dětských matrací.