Dobří lidé už budou spát lépe, skončila soutěž o matrace za 100 000 Kč

Sečetli jsme hlasy, porota vybrala vítěze a teď už dobré lidi čeká zasloužený dobrý spánek.

Do konce roku 2014 jste mohli nominovat dobré lidi a sbírat pro ně hlasy prostřednictvím e-mailu a facebooku. Chtěli jsme jim totiž rozdat vybavení do ložnic v celkové hodnotě 100 000 Kč.

A že se v soutěži dobrých lidí sešlo opravdu hodně!

30 dobrých lidí se může radovat z nových polštářů

Získané hlasy rozhodovaly o tom, kdo se umístí v TOP 30 příspěvků. Příběhy těchto dobrých lidí jsme následně odměnili anatomickým polštářem v hodnotě 1 490 Kč. Pro využití celé nominální hodnoty výhry bychom doporučovali polštáře řady Tom, konkrétně ALOE, KOKOS nebo SOYA.

Příběhy všech dobrých lidí, kteří získali anatomický polštář Tom, najdete v tabulce na konci článku.

Po přečtení všech příběhů nám bylo velmi líto, že by spousta účastníků nevyhrála nic, i když by si to opravdu zasloužila! Proto jsme se rozhodli malou pozornost věnovat i jim! Věříme, že je malý polštářek Lenošek potěší.

Z TOP 30 příspěvků s nejvyšším počtem hlasů následně porota vybírala 3 vítěze. Úkol to byl opravdu nelehký. Příběhy byly moc zajímavé a zvítězit by mohly téměř všechny. Nakonec jsme se tedy jednu cenu přidali a ocenili jsme 3. místem rovnou dva příběhy.

Příběhy výherců si zaslouží obdiv

Na prvním místě se umístil příběh svědomitého muže, který se poctivě stará o postiženého syna. Jeho příběh je o to dojemnější, že nejde o jeho biologické dítě. Do soutěže ho nominovala partnerka, jejíž syn z prvního manželství trpí smrtelnou Duchennovou svalovou dystrofií. Její partner se ale nemoci nezalekl, o syna se vzorně stará a především ho několikrát denně zvedá z vozíku. Protože chlapec váží 75 kg, projevuje se to samozřejmě bolestí zad. Partnerka nyní svému skvělému příteli vyhrála vybavení do ložnice za 30 000 Kč.

2. místo obsadil příběh paní Dany, která se celý život starala jako samoživitelka o 3 děti. S výchovou jí pomáhala maminka, která za čas bohužel onemocněla alzheimerovou chorobou. Paní Dana o ni proto až do její smrti pečovala, nyní zůstala bez práce. Její postel se rozpadá, na novou však nemá peníze. Díky výhře v soutěži, do které ji nominovala její sestra, si teď bude moci vybrat vybavení do ložnice v hodnotě 20 000 Kč.

První z příběhů umístěný na 3. místě provází také postižený chlapec. Tentokrát bratr nominované Alexandry O. I přes veškeré nesnáze spojené s bratrovou mozkovou obrnou jej má velmi ráda a pomáhá rodičům, jak je potřeba. Její maminka jí tak bude moci pořídit vybavení v hodnotě 10 000 Kč.

O třetí místo se slečna Alexandra dělí s babičkou Irenkou, kterou její vnučka velice oceňuje za to, že pomáhá zatoulaným zvířátkům, uzdravuje je, hledá jim domov a dává jim přednost před svými vlastními potřebami. Navíc se na ni může vždy spolehnout celá rodina, které neumí říkat ne. Paní Irena si bude také moci vybrat matraci v hodnotě 10 000 Kč.

Všem výhercům moc gratulujeme a ceníme si toho, co dělají pro své okolí. Naše uznání mají také jejich nominovatelé za to, že skutky dobrých lidí neberou jako samozřejmost.

Co se bude dít dál

Všechny výherce budeme nyní kontaktovat, aby si mohli vybrat svou výhru. My jim ji pak rádi předáme.

O předávání cen vás budeme informovat a doufáme, že vám ukážeme i nějaké fotografie šťastných dobrých lidí. Takoví lidé by totiž měli mít důvod k radosti co nejčastěji!