Dopřejte dětem zimní radovánky!

Už je to docela dlouho, kdy měly děti příležitost poznat Vánoce na sněhu. O sáňkování, bobování či jízdě na lopatě si bohužel mohou nechat prozatím zdát. Vymysleli jsme pro vás několik tipů, jak děti zabavit o Vánocích, třeba i bez sněhu. Čtěte více!

Vzpomínáte si ještě na kouzlo zasněžených Vánoc? Jako děti jsme si mohli užívat spousta sněhu. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali se a sjížděli zasněžené kopce, klidně a bez problémů i na igelitové tašce. Dnešní děti pomalu ani zimu "v bílém kabátě" neznají. Přesto nenechte děti vysedávat doma a dopřejte jim menší zimní dobrodružství.

Bruslení

Bruslení je dětmi velmi oblíbeným a zábavným zimním sportem. Velkou výhodou je, že se nemusíte každý večer modlit, ať konečně ten rybník na kraji vesnice zamrzne. Dnešní technologie umožní bruslení jak na zimních stadionech, tak například i na náměstí v centru města. Nemají děti zimní brusle? Nadělte jim je třeba jako vánoční dárek pod stromeček.

Vánoční procházka

Celoroční procházky působí snad na každého člověka pozitivně a relaxačně. Ovšem taková dlouhá procházka během vánočních svátků má pro děti mnohem víc okouzlující a radostnější efekt. Můžete společně obdivovat krásně vyzdobené zahrady okolních domů, bavit se počítáním vánočních stromečků v oknech nebo dětem vyprávět o vánočních tradicích.

Výlet na hory

Shlédli jste již všechny možné pohádky a návštěvu celé rodiny máte také za sebou? Pak děti překvapte a udělejte si například celodenní rodinný výlet na hory, kde se drží sníh. Nemusíte se vyšplhat zrovna na nejvyšší vrchol. Cílem je užít si co nejvíce zábavy ve sněhu. Vždyť obrovská a upřímná radost v dětských očích je k nezaplacení!

Ať už si zvolíte jednu možnost nebo rovnou všechny tři, děti budou v každém případě určitě nadšené a po aktivním a zábavném dni příjemně unavené. K jejich příjemnému a dlouhému snění jim nyní chybět nic nebude.

Spletli jsme se a vaše děti se i přesto v noci bezdůvodně budí? V tom případě je na místě zkontrolovat, v jakém stavu se nachází postel malého nocležníka. Zkontrolujte vše. Má vhodnou a pohodlnou matraci? Má dostatečně silnou přikrývku a nebudí se náhodou zimou? Příčiny mohou být různé. Zeptejte se dětí a zkuste společně přijít na nejlepší řešení.