Hygienická životnost je 5 let. Pak se matrace stane útočištěm pro roztoče

Češi vyhráli mistrovství světa v hokeji, Obama podepsal v Praze významnou dohodu a na Haiti bylo ničivé zemětřesení. Tyto události hýbaly našimi životy v roce 2010. Je to už docela dávno, že? Zkuste si vzpomenout, možná jste si právě v tom roce kupovali matraci.

Pokud ano, zbystřete. Vaše matrace je nyní na hranici hygienické životnosti. Mnoho lidí přitom vůbec netuší, že se hygienická životnost matrace liší od klasické životnosti.

Překročení hygienické životnosti není na první pohled vidět


Běžná životnost matrace je 7 až 10 let. To, že matrace už tuto životnost překračuje, poznáte podle toho, že:

  • matrace je na některých místech proleželá,
  • rozpadá se její obal,
  • při pohybu vydává podivné zvuky.

Hygienická životnost matrace je 5 let. Za tu dobu počet roztočů, kteří se živí lidskou kůží, vzroste na kritickou hranici. Hlavním problémem nejsou roztoči, ale jejich výkaly. Ty jsou silným alergenem a v matraci se hromadí.

Hygienu můžete částečně zvýšit používáním topperů a pravidelným praním potahu. Je však pravdou, že roztoče, kteří žijí uvnitř samotné matrace, nijak nezlikvidujete. Naopak. Ve spánku je svým tělem zahříváte a jim se v teplém a vlhkém prostředí daří přímo báječně.

Nejvíc trpí děti a alergici


Nehygienické matrace způsobují největší problémy lidem s oslabenou imunitou. Alergie na roztoče patří k vůbec nejčastějším alergiím a projevuje se kýcháním, astmatickým kašlem, rýmou a ucpaným nosem. Některé alergiky svědí oči nebo se jim objeví ekzém.

Tyto příznaky bývají nejsilnější ráno, protože člověk strávil 8 hodin na lůžku plném roztočů. Zároveň platí, že příznaky alergie bývají horší na podzim. V domácnostech se začne topit a tím se mnohem častěji víří prach, který také roztoče obsahuje.

Ulehčete organismu, snižte obsah roztočových alergenů a kupte si novou matraci. Využijte třeba toho, že nyní seženete 2 kusy nejoblíbenější české matrace FOX za cenu 1.