Jak přežít den po probdělé noci

Máte za sebou noc, kdy jste vůbec nic nenaspali, ať už kvůli práci, škole nebo nočnímu životu? A navíc si teď nemůžete jít lehnout a všechno dospat? Pak vězte, že vás čeká náročný den! Ale pokud se budete řídit našimi tipy, jak získat alespoň trochu energie, přečkáte ho snáze.

Vsaďte na světlo a správné jídlo!

Po probdělé noci byste se určitě nejraději viděli alespoň na pár hodin v posteli. Pokud ale druhý den musíte fungovat, nezbývá, než zapomenout na to, že vaše postel existuje, a soustředit se na vaše povinnosti.

A co dělat, aby vás únava nepřemohla?

  • dopřejte si co nejvíce denního světla - roztáhněte všechny závěsy a žaluzie, běžte na procházku
  • ráno i během dnes si krátce zacvičte, stačí se protáhnout nebo třeba vyběhnout schody
  • k snídani si dejte jogurt s ovesnými vločkami a ovocem, ke svačině si dejte oříšky nebo slunečnicová semínka
  • nejezte nic příliš tučného nebo sladkého
  • ve volných chvílích poslouchejte energetickou hudbu
  • uvařte si kávu, zelený nebo mátový čaj a upíjejte pomalu po celý den

Vyhněte se naopak energetickým drinkům, které slibují rychlou dávku energie. Možná, že se na chvíli budete cítit lépe, ale o to horší pak bude pokles energie, který následuje nedlouho po konzumaci jakýchkoliv jednoduchých cukrů.

Dvacetiminutovým spánkem doženete i několik hodin

Pokud si během pracovního dne po noci beze spánku přeci jen najdete chvíli na odpočinek, pokuste se usnout alespoň na dvacet minut. To je ideální doba pro načerpání energie. Po hodině spánku už byste se mohli cítit zase unavení.

Někteří lidé dokonce praktikují takzvaný polyfazický spánek, který předpokládá, že půlhodina spánku přes den odpovídá dvěma hodinám spánku v noci. Stačí si tedy v průběhu 24 hodin dát čtyři krátké spánky a je to, jako byste spali celou noc!