Jak udržovat postel, když v ní spíte s pejskem?

Nedovedete si představit usínat bez svého chlupáčka i za cenu toho, že vám kromě sebe samého zanechá v posteli i nezvané hosty? Ano, řeč je o psích chlupech a bakteriích. Víte, jak se jich zbavit a ochránit před nimi své lůžko? Máme pár tipů!

Matrace

O matraci byste měli pečovat za každých okolností. Dostává pořádně zabrat i bez přítomnosti psích mazlíčků. S nimi se počet škodlivých mikroorganismů přirozeně násobí, proto je ochrana matrace a její údržba nezbytná!

  • Chránič matrace

Praktický pomocník, který ochrání vaší matraci před nečistotou a bakteriemi. Matracový chránič jednoduše uložíte na matraci, žádná práce navíc vás s ním nečeká. Matraci tak výrazně prodloužíte životnost a sobě zdraví!

  • Pravidelná údržba

Na doporučení se matrace ošetřuje zhruba 1x za tři měsíce. V případě psího pobytu v peřinách doporučujeme intenzivní údržbu matrace 1x za měsíc.

Matraci důkladně vysajte z obou stran, přetřete vlhkým hadříkem a nechte ji vyvětrat minimálně na hodinku na čerstvém vzduchu. Zbavíte jí tak prachu, nečistot a škůdců.

Lůžkoviny

Kromě různé havěti v matraci je pro majitele pejska největším problémem četnost chlupů, které po probuzení nalézá snad úplně všude a div je pomalu sám nevykašlává. Výskytu chlupů se moc předejít nedá, ale jejich odstranění si můžete usnadnit.

  • Vysavač s rotačním kartáčem

"Povinná" výbava každého pejskaře! Nástavec s rotačním kartáčem podává přímo brilantní výkon. Zbaví vás nejen všech chlupů, ale dokáže z lůžkovin vysát i nežádoucí prach.

  • Kvalitní peřina a polštář

Čistotu byste měli hlídat také u setu přikrývky a polštáře. Jedině vhodné materiálové složení vám umožní praní při vysoké teplotě a to je zásadní pro zničení veškerých nashromážděných bakterií.