Jak vybrat kvalitní matraci?

V posteli strávíme třetinu života. Jde o nezbytný čas, kdy naše tělo během spánku regeneruje a čerpá sílu a energii. Kvalitní matrace je proto důležitou investicí do našeho zdraví. Jak ji vybrat? Poradíme vám, na co si dát pozor.

Tuhost matrace

Při výběru nové matrace se nejdříve zaměřte na její tuhost. Každému pasuje něco jiného, je proto důležité, abyste si vybrali to, co vyhovuje právě vám. Volba tuhosti matrace závisí především na vaší výšce, váze, typu postavy i na vaší oblíbené spánkové poloze.
Ženy obecně preferují spíše měkčí matrace, muži tvrdší. Může tak nastat situace, kdy se partneři ve výběru tuhosti matrace neshodnou. V takovém případě doporučujeme prozkoumat informace o našich partnerských matracích. Ty jsou vhodné nejen jako kompromis v manželské ložnici, ale také pro návštěvy. Vaši hosté si totiž díky nim vyberou tuhost matrace, která je jim příjemná.

Partneři spánek

Životnost

Matrace = investice. Při jejím pořizování doufáme, že si zajistíme kvalitní spánek minimálně na několik let. Zjistěte si proto předem, jak dlouho vám vybraná matrace vydrží. Kromě informací od prodejce zkuste najít třeba i reference ostatních zákazníků. Ušetříte si tak čas, peníze i zbytečné starosti.

Technologie a materiály

Mezi nejpopulárnější typy matrací patří aktuálně pružinové, latexové a pěnové. Každý z nich má jiné přednosti, je proto zcela na vás, který zvolíte. Dbejte přitom ale i na to, jak byla vámi vybraná matrace vyrobena. Je důležité, aby prošla kontrolou kvality a zátěžovými testy. Kromě toho by se při její výrobě mělo dbát na prodyšnost materiálu a elasticitu. Kvalitní matrace by také měla mít více než jednu anatomickou zónu.

Cena

Pokud plánujete koupi nové matrace, bude vás samozřejmě zajímat i cena. V případě velmi levných matrací byste se ale měli mít na pozoru. Často jsou totiž vyrobené z nekvalitních materiálů nebo mají horší ortopedické vlastnosti. Rozhodovat se jen na základě nízké ceny se tedy rozhodně nevyplatí. Hledejte proto ideální poměr ceny a kvality.

Potah matrace

Přestože se může zdát, že se jedná spíše o detail, kvalitní potah je dalším kritériem, které byste neměli při výběru matrace opomenout. Zajišťuje totiž správnou prodyšnost a má vliv na termoregulační vlastnosti matrace. U matrací pro děti je zásadní, aby se potah dal prát při vysokých teplotách (95 °C) a obsahoval klimatizační vrstvu. Alergikům zase doporučujeme potah s obsahem Aloe Vera nebo stříbra.

Potah

 

Stále si nevíte rady a potřebujete s výběrem matrace pomoci? Poraďte se s naším odborníkem na zdravý spánek v podobě interaktivního konfigurátoru – Dr. Sleepem, který zhodnotí všechny vaše požadavky a pomůže vám najít ideální matraci právě pro vás.