Proč mají matrace anatomické zóny

Kolik má vaše matrace anatomických zón? Jen jednu? Tak to je málo! Anatomické zóny přispívají k vašemu pohodlí při spánku. Některé matrace mají tři zóny, jiné sedm, nebo dokonce i sedmnáct zón!

Proč mají matrace anatomické zóny

Dopřejte odpočinek každé části svého těla

Stává se vám, že se ráno probouzíte s bolestí v ramenou nebo za krkem? Převalujete se v noci a hledáte pohodlnou polohu? Je pravděpodobné, že na vině je vaše matrace!

Starší matrace se rychle proleží v místech, na která působí největší tlak. Moderní matrace proto mají anatomické zóny, které se přizpůsobí každé části těla zvlášť. Zajistí vám tak zdravý a pohodlný spánek.

Každá část těla vyžaduje jinou tvrdost matrace, největší tlak je v bederní oblasti a v oblasti ramen, nejmenší pak u chodidel a hlavy. Výrobci matrací to řeší tak, že ložnou plochu rozdělí do několika zón z různě tuhých pěn. Nejvíce zatížené oblasti jsou nejtužší (kyčle, bedra), ostatní jsou měkčí. 

Kolik zón je akorát?

Možná jste se už setkali s matrací se třemi nebo sedmi zónami. Ale víte, že si můžete pořídit i matraci rozdělenou do sedmnácti zón? A znamená, že čím více zón, tím více pohodlí?

Ano i ne. Ke zdravému a pohodlnému spánku stačí sedm anatomických zón. Spánek na sedmizónové matraci by měl vyhovovat i osobám, které trpí problémy s pohybovým ústrojím.