Jak vybrat správnou matraci pro miminko

Očekáváte přírůstek do rodiny a přemýšlíte nad výbavou dětského pokoje? Zdravý spánek je pro vývoj miminka nezbytný. Poradíme vám, na co si dát pozor při výběru matrace pro vašeho malého spáče.

Materiál

Paměťová pěna, která skvěle funguje u dospělých, je pro děti nevhodná. Dětskému tělíčku totiž neposkytuje potřebnou oporu, takže se do ní váš drobeček „ponoří“. U malých dětí tak může napáchat více škody než užitku. Mnohem lepší volbu představuje studená pěna. Matrace s jádrem ze studené pěny mají vynikající ortopedické vlastnosti. Navíc napomáhají správné termoregulaci. Udržuje lůžko miminka svěží a suché (pěna je poréznější a odvádí přebytečné teplo a vlhkost). U studené pěny také oceníte její odolnost.

Potah

Dejte pozor, aby byl potah matrace pratelný alespoň na 60 °C, jinak bude vaše děťátko sdílet postýlku s partou roztočů. Nejlepší je možnost prát potah na vyvářku (95 °C). Potah také musí být snadno snímatelný a v ideálním případě dvojdílný, prošívaný klimatizační vrstvou dutého vlákna.  

miminko spaní

Výrobce

Matraci kupte od prověřeného výrobce s tradicí. Vaše miminko tráví v dětské postýlce mnoho času a kvalitní matrace je tak jednou z nejdůležitějších investic. 

Profilace 

Doporučujeme matrace, které mají obě strany bez profilace. Jedná se o nejlepší volbu, protože tak zaručíte, že malé miminko nebude nikde nic tlačit.

Podívejte se na matraci Vojta českého výrobce Tropico a dopřejte vašemu malému spáči zdravé spaní.