Jaké dekorace přispějí k pohodě v ložnici?

Ačkoliv se to nezdá, ložnice je nejobývanější místností v každém bytě, neboť třetinu života strávíme ve spánku. Měla by tedy být dostatečně pohodlná a útulná, aby se nám v ní spalo co nejlépe. Prostředí pro dokonalý spánek netvoří jen postel a matrace, ale podstatnou roli hrají další prvky. Máme na mysli dekorace, jež se významně podílí na té pravé pohodové a odpočinkové atmosféře. Vybrané dekorace by měly symbolizovat váš vztah a partnerství. Proto se snažte do ložnice zakomponovat doplňky v páru, tedy dvě květiny, dvě vázy, dvě svíčky, dvě srdíčka a podobně. S množstvím těchto prvků to však nepřehánějte. Prostor by měl působit vzdušně, čistě a vyvolávat klidný dojem.

Pokojové květiny pro klidný spánek

Traduje se, že květiny do ložnice nepatří. Není to tak zcela pravda. Menší množství rozhodně není na škodu. Rostliny uvolňují kyslík a mohou tak zlepšit celkovou kvalitu ovzduší, tedy i spánku. Nehledě na to, že vnesou do této místnosti kus přírody a zkrášlí ji svými květy, případně okrasnými listy. Vsaďte na levanduli, aloe vera, jasmín, břečťan či hadí rostliny. Vyhýbat se nemusíte ani orchidejím. V ložnici by se jim mělo dařit, protože je v této místnosti obvykle vyšší vlhkost a to těmto tropickým rostlinám svědčí. Když k nim zvolíte stylové a moderní plastové květináče, respektive originální obaly, získáte tak jednoduché a efektní dekorace na okenní parapet. Klidně můžete květináč postavit i na komodu, poličku či noční stolek. Jestliže máte v ložnici prázdný kout, není nic lepšího než pořídit vysoký květináč, krásnou pokojovku a rázem jej máte efektivně zaplněn.

Krásných, originálních a moderních květináčů je mnoho. Mezi nejoblíbenější barvu se momentálně řadí sněhově bílá. Trendový je také odstín antracit či taupe a pro letošní rok je žádanou kombinací bílo-růžová nebo bílo-antracitová.

Rozkvetlá ložnice

Květiny mohou být zastoupeny nejen těmi hrnkovými, ale i řezanými či umělými. Dobrou variantou jsou právě umělé květiny, které dnes seženete ve velmi přirozených provedeních a rozhodně je nemusíte zatracovat. Jejich umístění je vhodné zejména tam, kde je méně světla a živým rostlinám by se zde nedařilo. Takto si zajistíte rozkvetlou ložnici po celý rok. Vložení do vázy je snadné, jejich krásu lze také podpořit naaranžováním do proutěného košíku, keramiky nebo skla. Střídáním umělých květin dle ročního období či barev si můžete ložnici celoročně obměňovat.

Pro nadcházející čas lze zvolit jarní květiny, které poslouží i jako vkusné velikonoční dekorace. Do vázy vložte třeba tulipány, nějakou tu větvičku z přírody a zavěste na ni velikonoční vajíčka. Takové aranžmá se hodí do každé místnosti, tedy i do ložnice.

Romantika v ložnici

Ložnice je bezesporu intimní místnost a navození romantické atmosféry je tedy žádoucí. Nic ji nevykouzlí lépe než svíčky. Jsou zdrojem hřejivého světla. Na tyhle drobnosti doporučujeme pořídit svícny či lucerny, neboť v nich budou svíčky skvěle vypadat. Zároveň dbáte na bezpečnost a vznik požáru je minimální. Zastanou také úlohu příjemných dekorací. Navíc během chvilky přeměníte ložnici v místo stvořené pro romantiku a milostné hrátky.

Obohaťte ložnici o tlumené světlo v podobě svíček, svícnů a luceren. Volte ty v příjemných, spíše jemných, neutrálních tónech. Jaký zvolíte design, záleží na vás. Ložnice je váš soukromý prostor a vy se musíte obklopit věcmi, které se líbí vám.

Svítící dekorace dodají kouzlo

Oblíbeným interiérovým prvkem posledního roku je dekorativní osvětlení. A to nejen během vánočního období. Decentní světýlka přivolají naprosto romantickou a kouzelnou atmosféru. V kombinaci s hořícími svíčkami vytvoří hru světel a trávit čas v takové ložnici bude za odměnu.

K dostání jsou velmi flexibilní varianty na tužkové baterie, takže je lze bez omezení umístit v podstatě kdekoliv. Dokonale vypadá řetěz umístěný za postelí, girlandy zavěšené na garnýži kopírující záclonu či závěsy, anebo stačí světýlka jen tak položit na okenní parapet. Díky těmto dekoracím proměníte ložnici v místo pro kvalitní odpočinek, ale i nespoutanou vášeň.

''Zdroj ilustračních fotografií: www.harasim.info a Pinterest.com''