Jste po spánku ještě více unavení? Vyměňte polštář!

Znáte ten pocit, když se ráno probudíte rozlámaní, zíváte a zavírají se vám oči? Jestli ano, pak je něco špatně. A velmi pravděpodobně s vaším polštářem.

Největší pozornost by výběru polštáře měli věnovat lidé trpící bolestmi krční páteře a alergici. Ani ti ostatní by ale volbu správného polštáře neměli podceňovat. Jak vybrat ten pravý?

Polštář vybírejte podle oblíbené polohy

Obecně platí, že by polštář měl být spíš nižší a méně objemný. Vaši krční páteř by měl podpírat tak, aby byla v rovině s celou páteří a v žádném případě byste polštář neměli mít i pod rameny.

Dále můžete vybírat z klasických, anatomických, nebo “dražé” polštářů. Zatímco klasické se hodí pro spáče na zádech nebo na břiše, anatomické jsou nepostradatelným společníkem pro každého, kdo preferuje spaní na zádech nebo na boku. Ne každý si ale zvykne na jejich specifický tvar.

Právě proto jsou tu “dražé” polštáře, které svůj název získaly podle tvaru žvýkačky. Jsou ideálním kompromisem mezi klasickým a anatomickým polštářem a navíc mají tužší i měkčí stranu. Využijete je tak i jako praktickou opěrku při čtení v posteli.

Zvolte vhodný materiál

1. Aloe Vera

Aloe Vera bývá v podobě extraktu součástí polštářů ze 100% bavlny nebo viskoelastické pěny. Kvůli svým protizánětlivým a uklidňujícím účinkům je vhodná zejména pro alergiky a astmatiky. Můžete si pořídit klasický polštář s Aloe Vera, nebo praktický polštář typu dražé.

2. Líná pěna

Líná pěna má výbornou tvarovou paměť a svou tuhost optimalizuje podle absorbovaného tepla. Je proto ideální pro každého, kdo trpí bolestmi krční páteře. V nabídce máme anatomický polštář TOM, u kterého si můžete vybrat ze tří stupňů tuhosti.

3. Kokosová pěna

Kokosová pěna nepatří mezi často používané materiály, přesto vyniká hned v několika ohledech. Je jemná, měkká a přirozeně elastická. Navíc krásně voní, takže se vám na polštáři Tom KOKOS bude usínat jako na exotické dovolené.

 

4. Viskoelastická pěna

Viskoelastická pěna se vyznačuje skvělými ortopedickými vlastnostmi a na rozdíl od jiných pěn se k její výrobě používají převážně přírodní materiály. Chcete-li se tedy dobře vyspat a zároveň šetřit životní prostředí, jsou pro vás polštáře z visco pěny ty pravé.

Neláká vás kokos, sója ani BIO pěna a raději byste klasický polštář? Klidný spánek na polštáři Clinic si můžete dopřát i jako silný alergik - dá se totiž prát na neuvěřitelných 95 °C.