Laťkový rošt

Hledáte vhodný podklad pod matraci, za který nechcete utratit moc peněz? Jako ideální řešení se Vám může zdát laťkový rošt, ale zamyslete se s námi.

Jak laťkový rošt vypadá?

Je to základní, naprosto jednoduchý rošt. Vyrábí se většinou z měkkého dřeva – borovice nebo smrku o tloušťce 2-3 cm a šířce 5-11 cm. Laťkový rošt obsahuje běžně 10-20 latí, které jsou spojeny textilním proužkem. Díky tomu je velmi vzdušný. Co Vás na něm nejvíce zaujme, je jeho cena. Pro své nízké výrobní náklady se řadí k nejlevnějším podkladům pod matrace. Pořídit se dá již za pár stovek korun.

Laťkový rošt

Je opravdu laťkový rošt vhodným řešením?

Jaká mohou být jeho úskalí či nevýhody? Jak už jsme uvedli, jednotlivé laťky spojuje pouze textilní stuha, takže jsou pohyblivé. I při naprosto běžném používání se může stát, že se některá z nich posune, vznikne větší mezera a Vy se pak znenadání ocitnete na zemi.

U podezřele levných laťkových roštů občas používají někteří výrobci dřevo s mnoha suky, které není dostatečně pevné, a pod větším zatížením praská.

Laťkový rošt můžete umístit pod většinu matrací, ovšem jejich životnost se tím zkracuje. Poskytují tužší ležení, protože na rozdíl od lamel nepruží. A u měkkých matrací to může být nepříjemný problém.

rošt pod matraci

Pro dlouhodobé spaní zvolte raději lamelový rošt

Jednoduše jde o jednoduché a finančně nenáročné řešení do postele, která není denně využívána. Laťkový rošt bychom Vám doporučili spíše do hostinských pokojů, na chatu či chalupu. Pro každodenní spaní zvolte raději kvalitní lamelový rošt, který umocňuje vlastnosti vybrané matrace. Můžete si vybírat mezi pevným, polohovacím ručně či s motorkem nebo vyklápěcím na stranu. I když je o něco málo dražší, při pomyšlení, že Vám bude sloužit řadu let, se tato investice určitě vyplatí.

rošty lamelové