Léto přeje zamilovaným. Oživte po letech svou ložnici!

Láska sice prochází žaludkem, ale ložnicí bezpochyby také. A protože se má o vztah pečovat, co svou ložnici trochu oživit? Podívejte se, co radí feng-šuej.

Feng-šuej je tradiční čínské učení, které se zabývá harmonií člověka v prostoru. Ať už věříte na proudění energií, nebo ne, vyplatí se znát alespoň základní pravidla. Díky nim totiž zjistíte, kde se i podvědomě budete cítit dobře.

Harmonie neodmyslitelně patří i k partnerskému vztahu. Alespoň by měla. Pokud se z něj vytrácí, může to mít mnoho příčin. Podle feng-šuej je jednou z nich nevhodně uspořádaná ložnice a naopak - špatně uspořádaná ložnice může odrážet problémy ve vztahu.

Do ložnice se nejlépe hodí dřevo

Z jakého materiálu je postel a nábytek ve vaší ložnici? Tato otázka je ve feng-šuej zcela zásadní. Zatímco kov symbolizuje chlad a tvrdost, dřevo je pevné a dlouholeté. A přesně takový je i vztah, po kterém každý touží.

Nábytku by tu mělo být minimum a vše do páru - dva noční stolky, dvě lampy atd. Vhodný je především nábytek se zaoblenými rohy, ovšem příliš mnoho by ho zase mohlo otupit vztah. Co se týče barev, do ložnice se hodí tlumené a celá místnost by měla působit vzdušně.

V posteli je důležité pohodlí a bezpečí

Postel by vždy měla mít čelo a být jím orientována ke zdi. Rozhodně by nad ní neměl viset lustr ani poličky. Pokud by tam byly, podvědomě byste očekávali, že vám spadnou na hlavu a na klidný spánek byste mohli zapomenout. Postel by také neměla být v přímé linii s dveřmi.

Důležité jsou samozřejmě i kvalitní matrace. Feng-šuej doporučuje jednolité, co když ale každému partnerovi vyhovuje jiná tuhost? V takovém případě jsou ideální partnerské matrace, které jsou stejně vysoké, každý si ale může vybrat měkčí nebo tužší poležení podle svých představ.