Matrace a přikrývky pro miminko

Přebalovací podložka, vanička na koupání, plenky, autosedačka, kočárek, hračky, oblečení… Všechny tyto předměty jsou nezbytnou součástí dětské výbavičky - věcí, které jsou potřebné pro miminko.

Po narození tráví novorozenec většinu času spaním, proto je vhodné věnovat pořízení dětské postýlky, matrace a deky dostatečnou pozornost.

Bezpečná postýlka je základ

Nejvhodnějším materiálem pro výrobu dětské postýlky je dřevo, které musí být opatřené nezávadným nátěrem. A to pro případ, že ho děti budou v období růstu prvních zoubků kousat. Některé postýlky mají polohovatelné dno, kolečka pro snazší manipulaci, stahovací bok, který usnadňuje přístup k dítěti, vyndavací příčky pro samostatný pohyb odrostlejšího dítěte, úložné šuplíky ve spodní části nebo hrací skříňky s ukolébavkami. Výběr těchto komponentů záleží na potřebách a zvyklostech rodičů, ale z bezpečnostních důvodů je vždy nezbytné, aby jednotlivé příčky postýlky byly od sebe vzdáleny maximálně 6 cm.

Matrace musí být prodyšná

U malých dětí dochází k nežádoucímu úniku tělních tekutin – blinkání a pomočování, proto by dětská matrace měla být maximálně prodyšná. Neměla by být příliš měkká ani nadměrně tvrdá, zkrátka taková, aby poskytovala dostatečnou oporu vyvíjející se páteři. Velmi praktické jsou snímatelné a pratelné potahy. Životnost matrace může prodloužit chránič matrace. Matrace Tropico nabízí matraci ze studené pěny do dětských postýlek Vojta.

miminko pod perinou

Antialergické dětské přikrývky a polštáře

Kvalitu spánku dětí ovlivňují také polštáře a přikrývky. Neměly by být nadměrně teplé, aby nedocházelo k přehřátí organismu, což zejména v prvních měsících života novorozence zvyšuje riziko SIDS. U dětských dek je kladen velký důraz na jejich hygieničnost a antialergickou úpravu. Polštářek a přikrývka Aegis od společnosti Hilding Anders ČR, a.s. nabízí oboje. Jsou opatřeny speciální vrstvou, která zabraňuje vzniku a množení nežádoucích roztočů, bakterií, hub a plísní. Především maminky uvítají možnost jejich praní na vyšší teploty. Jsou dostupné v běžných velikostech pro dětské postýlky.