Matrace Tropico vyráží na cestu kolem světa

Vyrobit matrace do Tatry, která vyrazila na cestu kolem světa nebylo úplně jednoduché. Požadavky byly velmi specifické.

Expedice, při které během tří let posádka Tatry navštíví všechny kontinety a objede celý svět dnes začala odjezdem od pražského Rudolfina. Jsme hrdí partneři této expedice a také jsme přidali ruku k dílu v oboru, kterému rozumíme a to v oblasti spánku. U takové náročné výpravy je kvalitní spánek o to důležitější. 

 

Budou i v ředitelně

Dalším prostorem, kde budou matrace využity, je zázemí pro posádku, takzvaná ředitelna. Pro sedací rozkládací část byla použita studená pěna vyšší objemové hmotnosti a tvrzení, která unese i zatížení při sezení.

Má totiž vynikající prodyšnost a díky otevřenější buněčné struktuře i nízkému povrchovému teplotnímu napětí se jednoduše nepřehřívá. Mezi důležité vlastnosti dále patří vysoká odrazová pružnost, zvýšená tuhost a odolnost. Pro lepší užitné vlastnosti a estetický dojem je opatřena odolnou čalounickou látkou s logem expedice.

Pro postel u stropu v ředitelně byla použita kvalitní pěna Flexifoam®vyšší objemové hmotnosti.

 

Ležení ve stanech

Expedice má pro spánek své posádky připraveno více možností. Kromě postelí u stropu v ředitelně vozu poveze také stany. „Proto jsme museli navrhnout velmi specifické řešení matrací,“ vysvětluje Miloš Haken. Pro spaní ve stanech byla použita unikátní hybridní gelová pěna GelTouch, patřící k nejodolnějším dostupným materiálům. Poradí si i s případnou vlhkostí, pokud by se do matrace dostala při provozu v náročných podmínkách během umístění na střeše.

Vše je korunováno velice odolným potahem s vysokým podílem přírodních vláken Tencel (neboli viskóza)  v praktické šedé barvě. Je pratelný na 60 °C, dvojdílný se zipem po celém obvodu matrace pro snadnou údržbu či výměnu.

Tatra kolem světa 2 - trailer