Motorové lamelové rošty vrní v českých domácnostech čím dál častěji

Polohovací rošty s motorovým pohonem. Zní vám to jako něco, co patří jen do nemocnic a domovů důchodců? Nenechte se zmýlit, motorové polohovací rošty si pořizuje domů čím dál více lidí. Jejich výhody totiž objevují i zdraví milovníci kvalitního spánku.

Zdravě se vyspat můžete jen na posteli, která přesně odpovídá tvaru vašeho těla. Podepírá tam, kde má a je měkká na správných místech. To ale samozřejmě nezmůže postel samotná, důležitý je i:

  • kvalitní rošt,
  • správná matrace,
  • vhodný polštář.

Pokud ale patříte mezi vášnivé čtenáře, nebo vaše postel neslouží jen ke spánku, sami dobře víte, že jedna poloha roštu nestačí. Jenže ruční manipulace je zdlouhavá, náročná a často ne zcela efektivní.

Pro nemocné jsou rošty s motorovým pohonem k nezaplacení

Když si k tomu připočtete zdravotní problémy, kterými někteří lidé trpí, vyjde vám motorově polohovací rošt jako ideální řešení. Můžete plynule měnit polohu hlavy, zad i nohou, a to bez nutnosti vstávat z postele.

Pokud vám dělá problémy vstávání, jednoduše si dálkovým ovladačem rošt přizvednete a pohyb bude snazší. Při trvalém upoutání na lůžko je pak rošt umožňující snadnou změnu polohy nutností.

Speciální rošt vyžaduje speciální matraci

Polohovací rošty Ergo Black Moto a Double Expert Moto jsou vybaveny dvěma elektromotory a záložním zdrojem pro případ výpadku proudu.

Rošty doporučujeme doplnit o matrace, které jsou ohebné a vydrží zvýšenou zátěž v podobě časté změny polohy. Patří mezi ně zejména matrace:

  • latexové,
  • pěnové,
  • profilované sendvičové.

Důsledně také dbejte na údržbu matrace. Pravidelně ji otáčejte do všech směrů a pokud na ní trávíte více než 8 hodin, alespoň jednou měsíčně vyperte potah a matraci vyluxujte. Zabráníte tak vzniku proleželých míst a množení roztočů.