Na čem spí Daniel Polman?

Před několika dny dokončil nejtěžší silniční cyklistický závod na světě – Race Across America (RAAM). Trasu dlouhou 5 000 km ujel za necelých 11 dní. Seznamte se, Daniel Polman.

Co je to RAAM?

Race Across America (RAAM) je závod, který vede ze západního pobřeží USA (Kalifornie) k východnímu (Maryland). Tuto vzdálenost musí závodníci překonat nejpozději za 12 dní, což se většinou podaří asi polovině z nich. Nejde totiž jen o jeho délku 5 000 km, ale i o velmi náročné podmínky. Tři pouště, kde je extrémní vedro, tři horská sedla, kde teploty naopak klesají k nule. Právem je označovaný za nejtěžší silniční cyklistický závod světa.

Zdroj: FB Daniela Polmana

Nový český rekord

Daniel Polman zajel na letošním RAAM úžasný čas 10 dní, 19 hodin a 47 minut. Získal tak fantastické 4. místo ve své kategorii a 7. místo celkově. Jde o historicky nejlepší české umístění a český traťový rekord. Gratulujeme k úžasnému výsledku a jsme moc rádi, že jsme Daniela mohli v jeho úsilí podpořit. 

Zdroj: FB Daniela Polmana

Spěte jako vytrvalec

Kvůli časovému limutu spal Daniel během závodu jen pár hodin denně. V běžném režimu něco takového nedoporučujeme, můžete se ale inspirovat jeho výběrem výbavy ke spaní. Anatomický polštář Tom uvolní ztuhlé šíjové svaly a pomůže vám během noci načerpat energii na všechna vaše dobrodružství. Tak, abyste vždycky zdárně dojeli do cíle.