Nechcete v létě propotit matraci? Pořiďte si topper!

Jako byste strávili 8 hodin na galejích. Tak dlouho jste se ráno budili vyčerpaní, až jste investovali do opravdu kvalitní matrace. Nyní se vám spí jako v bavlnce a chcete, aby vám nová matrace vydržela co nejdéle. Proto si pořiďte krycí matraci neboli topper. Významně prodlouží životnost vaší matrace. Topper bývá vysoký 5 až 7 centimetrů a pomocí gumových pásek ho snadno připevníte ke stávající matraci.

Spěte na čisté matraci

Hlavně za horkých letních nocí oceníte lepší hygienu. Díky topperu se nepotíte přímo do matrace. Menší obal je také jednodušší prát. Dejte ho do pračky na 60 stupňů a zbavíte se nečistot.

Ve starší matraci se vaší odumřelou kůží mohou živit až 2 miliony roztočů. Spíše než oni jsou ale problém jejich výkaly. Obsahují silný alergen, který vyvolává kromě alergie i astma a ekzém.

Roztoč žije 20 až 40 dnů a za tu dobu stihne vyprodukovat kolem 2 000 částic výkalů. Proto by měl být pro alergiky topper, který se snadno udržuje, samozřejmostí. Ale i alergici, kteří používají topper, by si měli měnit spodní matraci minimálně každých 7 let.

Multifunkční toppery

K čemu se hodí krycí matrace:

  • na změkčení tvrdé matrace,
  • na zkvalitnění starší matrace,
  • k dorovnání výškového rozdílu na dvojlůžku,
  • jako samostatná cvičební a relaxační podložka.

Máte nečekanou návštěvu, která u vás potřebuje přespat? Pokud je už obsazený rozkládací gauč, můžete sundat krycí matraci ze své postele a nabídnout ji hostovi. Ale pamatujte, že na pravidelné spaní nejsou toppery bez spodní matrace vhodné.

Krycí matrace se přizpůsobí vašemu tělu

Nový topper váš rodinný rozpočet rozhodně nezatíží. Topper FLEXI s tříletou zárukou pořídíte už za 1 990 korun.

Jestliže máte starší matraci, na které se vám už hůře spí, zlepšete ji Topperem VISCO. Je vyrobený z paměťové pěny, která se perfektně přizpůsobí vašemu tělu a uleví tak zádům i kloubům.