Nedá se nic dělat, ženy potřebují jiné matrace než muži

Vážíte 60 kg a váš partner o 30 kg víc? Přestože takové váhové rozdíly nejsou mezi partnery ničím neobvyklým, jiné matrace potřebujete i v případě, že měříte a vážíte úplně stejně.

Na vině je anatomie. Mužům a ženám se ukládá tuk v jiných partiích, na matrace proto vzniká tlak na různých místech. U žen je to především oblast pánve, u mužů zase břicha. Vyvinutější dámy pak jistě potvrdí, že spánek na břiše není možný na každé matraci.

Připočtěte si váhové rozdíly a je jasné, že jedna matrace nemůže vyhovovat oběma partnerům. Na scénu navíc nastupuje různá tvrdost. Ženám spícím na zádech nebo na břiše obecně vyhovují měkčí matrace, podobné preference mají ale například i aktivní sportovci.

Zejména hokejisté a hráči amerického fotbalu jsou pořád natolik potlučení, že pro ně spánek na tvrdé matraci nepřichází v úvahu.

Když jde o zdraví, nedělejte kompromisy

Měkčí matrace bývají vyšší než ty tuhé, při výběru nových matrací tak může mezi partnery dojít ke střetu. Buď budou mít každou matraci v jiné výšce, nebo se jeden bude muset přizpůsobit.

Dělat kompromisy ale v případě matrací nedoporučujeme. V posteli strávíte přibližně třetinu života a trápit se na příliš tvrdé nebo měkké matraci je hazard se zdravím. Matrace rozdílných výšek zase nevypadají esteticky a navíc jsou nepraktické.

Naštěstí existují takzvané partnerské matrace.

Jedna matrace pro muže i ženy

Partnerské matrace se někdy nazývají oboustranné. Každá strana má totiž jinou tuhost a podporuje jiné anatomické zóny. Oba partneři si tak pořídí stejnou matraci a doma si ji jednoduše otočí na požadovanou stranu.

Například luxusní extra vysoká matrace Fox má jednu stranu z líné bio pěny, která je měkčí a vhodná i pro alergiky. Druhá strana je pak z přirozeně tuhé pěny Flexifoam® a má navíc ramenní kolébku pro uvolnění ramen.

Kromě toho si u každé strany můžete zvolit, zda chcete klasickou variantu s rovnou pěnou nebo wellness masážní profilaci.