Nejlepší matrace pro milostné hrátky

Tentokrát jde zdravé spaní, ortopedické vlastnosti a prodyšnost stranou. Hledáme dokonalou matraci na sex. Tedy takovou, která vydrží i vášnivou noc, která odolá tlaku, a která je dostatečně pohodlná. A tady jsou výsledky.

Výzkum hovoří jasně – nejlepší je latex!

Americká společnost zabývající se výzkumem spánku provedla šetření mezi 460 uživateli, ve kterém zjišťovala, jakou matraci mají doma, a jak jim vyhovuje při sexu. Respondenti své matrace hodnotili například z hlediska pohodlí, pružnosti, vydávaných zvuků, nebo podle toho, kolik poloh na ní lze provozovat.

A jak to dopadlo? Nejlépe z výzkumu vyšly latexové matrace. Jejich výhody jsou:

  • pohodlí i při střídání poloh
  • diskrétnost
  • prodyšnost
  • dlouhá životnost
  • vhodné i pro alergiky

Na druhém místě se umístily pružinové matrace, které uživatelé hodnotili podobně jako latexové; výrazně hůře dopadly pouze v otázce životnosti.

Pružiny se totiž mohou pod velkým tlakem nenávratně poškodit.

Třetí a čtvrté místo obsadily nafukovací a vodní matrace, a na posledním místě skončily matrace z líné pěny. Nejhorší hodnocení měly matrace s velmi tuhou línou pěnou.

I když má líná pěna výborné ortopedické vlastnosti, na milování příliš vhodná není, zvlášť pokud rádi střídáte polohy.

Sex před spaním zaručuje kvalitnější spánek

Patříte mezi ty, kteří preferují milování ráno nebo během dne? Tak to byste možná měli svou denní rutinu přehodnotit. Je totiž prokázáno, že orgasmus napomáhá k celkovému uvolnění, které je před spaním velmi důležité.

Spánek po sexu přichází rychleji, a je navíc hlubší a vydatnější. Nezlobte se tedy na vašeho partnera za to, že usnul příliš rychle. Je to pouze důkaz jeho spokojenosti.