Nestěhujte si do nového bytu roztoče!

Když je celý váš majetek v krabicích a všechny místnosti jsou cítit čerstvou barvou, jistě máte hlavu plnou starostí a pořádně se nevyspíte. Máme pro vás rady, jak si malování, stěhování a zařizování nového bytu ulehčit.

Dívejte se na ten chaos pozitivně. Jednou skončí a váš byt pak bude zářit novotou, čistotou a vy budete mít radost z dobře odvedené práce. Samozřejmě chápeme, že udržet si tenhle přístup při stěhování osmnácté bedny s knihami nebo tahání třetí skříně do výtahu, není úplně jednoduché.

S malováním nespěchejte

Ohledně malování platí jedno zlaté pravidlo: nikdy nemalujte všechny místnosti v jeden den. Ani když máte domluvené přespání jinde. Minimálně jednu místnost byste totiž měli nechat jako základnu a sklad věcí.

Před malováním totiž musí všechny věci ven. Nábytek, který v místnosti zůstává, alespoň odtáhněte do středu místnosti a zakryjte igelitem. Ten patří i na podlahu a radiátory.

Tip: Pro vhodný výběr barvy do ložnice si přečtěte návod, jak vymalovat ložnici.

V čerstvě vymalované místnosti otevřete okna dokořán a chcete-li se rychleji zbavit zápachu, dejte na zem misku s vodou nebo rozpůlenou cibuli. Jistě nemusíme připomínat, že na spaní v čerstvě vymalované místnosti byste měli alespoň na jednu noc zapomenout.

Sbalte si jako na dovolenou

Než začnete balit všechny věci do krabic, sbalte si základní oblečení, hygienu a léky do cestovního kufru. Můžete tam přidat i trvanlivé sušenky a nabíječku na telefon. Ve zmatcích okolo balení budete rádi, že máte všechny potřebné věci na jednom místě.

Balení také nezačínejte od dekorací a drobných “lapačů prachu”. Nejdříve sbalte důležité věci a pak si dobře rozmyslete, zda s sebou do nového bytu chcete i ty méně potřebné. Zkrátka a dobře využijte stěhování jako záminku ke generálnímu úklidu.

Roztoči patří i se starou matrací na skládku

Je totiž jen na vás, kolik toho budete stěhovat. Vše, co nechcete nebo nepoužíváte, nemilosrdně pošlete do koše. Pokud spíte už roky na stejné matraci, zbavte se jí také. Právě máte skvělou příležitost pořídit si novou.

Do nového bytu tak s sebou nebudete stěhovat roztoče, kterých je vaše stará matrace už jistě plná. Vaše záda také jistě ocení, že si budou moci po vší té námaze pořádně odpočinout.