Oslavte světový den páteře jak se patří novou matrací

Slavíte Den dětí, otců nebo matek? A víte, že na 16. října připadá světový den páteře? Zkuste se v tento den zamyslet nad tím, co děláte pro zdraví té své. Pokud máte trochu černé svědomí, které se už dokonce začíná ozývat v podobě bolesti zad, zajděte si do specializované prodejny pro novou matraci! Nebo alespoň pro anatomický polštář.

Je vám vaše matrace správnou oporou?

Stává se vám, že dlouho nemůžete usnout a celou noc se jenom převalujete? Budíte se s rozlámaným pocitem a bez energie? Bolí vás někdy záda, ať už v šíjové nebo v bederní oblasti? A jak stará je vaše matrace?

Proleželá matrace z nekvalitního materiálu vašemu zdraví škodí podobně jako kouření nebo nezdravá strava. Aby vaše páteř mohla v noci odpočívat, musí zůstat v přirozené poloze, která má tvar mírně zahnutého písmene S. Takovou polohu jí dopřeje pouze kvalitní matrace, která se jejímu tvaru dokonale přizpůsobí.

Skvělou volbou pro vaši páteř jsou například matrace z líné pěny, které:

  • reaguje na teplo lidského těla
  • mění svůj tvar podle tvaru páteře
  • měknou v místech, kde je největší tlak
  • poskytují rovnoměrnou oporu

Díky uvolněné páteři si lépe odpočinou i zádové svaly. Na proleželé matraci naopak musí po celou noc páteř udržovat alespoň v trochu správné poloze, takže některé z nich jsou takřka pořád zatnuté.

Problémy se šíjí i bolest hlavy vyřeší anatomický polštář

Podobně jako zádové svaly fungují i šíjové svaly. Když vaše krční páteř nemá v noci dostatečnou oporu, na které by se mohla uvolnit, musí ji držet vaše svaly. Pak vás přirozeně po ránu bolívá za krkem a během dne se dokonce přidávají i bolesti hlavy.

To všechno je důsledek spánku na obyčejném polštáři. Pořiďte si proto anatomický polštář, který zvládne vyplnit prostor pod krkem a zaručuje pohodlný spánek jak na zádech, tak na boku. Nechte svou krční páteř odpočívat! Přes den jí přeci namáháte ažaž.